Zemnieku saimniecībās konstatē daudz darba aizsardzības noteikumu pārkāpumu

Valsts darba inspekcija 50 % zemnieku saimniecību pārbaudēs konstatējusi darba aizsardzības pārkāpumus. Nozares pārbaudes šoruden veiktas, jo darbinieku nelaimes gadījumu skaits lauksaimniecībā pēdējos gados ir pieaudzis, turklāt ik gadu bijuši letāli negadījumi – pērn pieci bojā gājušie.

Sandra ZariņaSintija Ambote
  Šie skaitļi veido 13% no visiem valstī reģistrētajiem letālajiem nelaimes gadījumiem un ierindo nozari otrajā vietā pēc bojā gājušo rādītāja. Biežākie traumu iemesli ir neuzmanīgs darbs ar lauksaimniecības tehniku, kritieni no augstuma vai paklūpot, par pārbaužu rezultātiem stāsta inspekcijas pārstāve Sandra Zariņa.

  Pēc Valsts darba inspekcijas rīcībā esošās informācijas, laikā no 2017.gada 1.janvāra līdz 26.oktobrim nelaimes gadījumos darbā kopumā bojā gājuši 20 nodarbinātie un vēl 10 darbinieki atrasti miruši (iespējamas dabiskās nāves darba vietās). Pagājušajā gadā šajā laika posmā bojā bija gājuši 32 nodarbinātie. Vēl 141 cilvēki šogad ir guvuši smagas traumas darba vietā (pagājušajā gadā 144).

  Saskaņā ar Valsts darba inspekcijas datiem - 2015.gadā nelaimes gadījumos darbā cieta 1727 nodarbinātie. 166 gadījumos gūti smagi veselības traucējumu, bet 26 gadījumi bija letāli.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti