Zemkopības ministrs partijas biedram Ogrē izkārto valstij it kā nevajadzīgu ēku

Pēdējā valdības sēdē Ministru kabinets bez diskusijām deva zaļo gaismu Zemkopības ministrijas priekšlikumam Ogres novada domei atdot kādu īpašumu ekskluzīvā vietā pašā pilsētas centrā. Pats par sevi šis fakts varbūt neraisītu īpašu uzmanību. Taču divstāvu nama dāsno atdošanu pavada ne tikai Zemkopības ministrijas un Ogres domes politiskās saites. Iespējams, vispirms ir bijusi ideja īpašumu uzdāvināt Ogrei, bet dome tikai pēcāk domājusi, ko ar to iesākt. Tā rezultātā domē veiktas strukturālas reformas un atlaisti darbinieki. Turklāt vajadzību pēc valsts mantas ļauj apšaubīt fakts, ka Ogrei mēdz būt grūtības izdomāt, ko iesākt ar saviem īpašumiem.

Zemkopības ministrs partijas biedram Ogrē izkārto valstij it kā nevajadzīgu ēku
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Brīvības iela Ogrē ir uzskatāma par centrālo ielu ar lielāko apmeklētāju plūsmu, turklāt tā pilnībā nodota gājēju rīcībā, un ielas malās viņus vilina veikali, dažādu pakalpojumu piedāvātāji, valsts iestādes, kafejnīcas.

Divstāvu nams Brīvības ielā 40 ir mazliet nostāk no gājēju plūsmas, un kopš pērnā gada tas stāv tukšs. Līdz tam tur bija Lauku atbalsta dienesta Lielrīgas reģionālās pārvaldes telpas, bet nu visi ierēdņi satilpināti netālajā Brīvības ielā 48, stāsta pārvaldes vadītāja Solvita Ķikāne.

2000. gadu sākumā ēkai ielikti plastikāta logi un atjaunota fasāde, taču Lauku atbalsta dienesta pārvaldes vadītāja Ķikāne vērtē, ka kopš pērnā gada pamestajai telpai pirms apdzīvošanas nepieciešami palieli ieguldījumi remontos. Tie acīmredzot nebaida Nacionālās apvienības vadīto Ogres novada domi. Zemkopības ministrija ir izrēķinājusi, ka ne tai, nedz kādām padotības iestādēm māju nevajag, taču, kā lasāms Ministru kabineta rīkojuma projektā, īpašums ir vajadzīgs Ogres domei. Valdība pēdējā sēdē atbalstīja zemkopības ministra un Nacionālās apvienības politiķa Kaspara Gerharda ierosinājumu māju nodot Ogrei.

Tomēr gluži bez iebildēm īpašumu Ogrei atdot neizdevās. Kad ministrijas iecere jau ceļoja pa valsts institūcijām, izrādījās, ka nemaz nav zināms, ko ar tukšo māju Ogres dome iesāks.

Tāpēc Finanšu ministrija lūdza dokumentus papildināt ar informāciju par to, ko tieši pašvaldība plāno nekustamajā īpašumā izveidot. Ar Ogres domes septembra sēdes lēmumu deputāti vērsās pie zemkopības ministra, lūdzot ēku nodot Ogrei. Esot bijušas smagas sarunas ar ministru Gerhardu, sēdē norādīja mērs Egils Helmanis no Nacionālās apvienības.

Ogre apņēmusies ziemas laikā sagādāt projektu un tad ēku pielāgot jauniešu vajadzībām. Saskaņā ar domes lapā pieejamo informāciju atjaunotajā ēkā darbosies Jaunatnes lietu komisija, Skolēnu dome, Ogres novada jauniešu dome un citas jauniešu organizācijas. Taču to vidū nebūs līdz šim kultūras namā bāzētā Ogres novada Bērnu un jauniešu centra, ko pašvaldība ir lēmusi likvidēt, atlaižot virkni darbinieku, to vidū jauniešu centra vadītāju Irēnu Ošiņu.

Ogres domē par jaunatnes lietu reformām runāt negrib. No mērijas Latvijas Radio izraida sekretāre.

Mērs Helmanis, izrādās, ir atvaļinājumā, savukārt priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš no Nacionālās apvienības un izpilddirektora vietniece Dana Bārbale ilgāk nekā piecas minūtes stāsta, ka īpašumu un jaunatnes lietas nekomentēs.

Rakstiski Ogres domes vadība paskaidro, ka visas atbildes rodamas domes lēmumos pašvaldības interneta lapā. Bērnu un jauniešu centra likvidācijas ieceri saskaņojusi Izglītības un zinātnes ministrija, bet visiem darbiniekiem esot piedāvāta iespēja turpināt darbu vakantajos amatos pašvaldības iestādēs.

Ogres domes oktobra sēdē neskaidrība valdīja par vēl kādu īpašumlietu. Proti, runa ir par padomju laikos ogrēniešu iecienītas kafejnīcas «Pie zelta liepas» nākotni. Arī tā atrodas Brīvības ielā.

Deviņdesmitajos gados kafejnīca beidza pastāvēt, dome iztērējusi vairāk nekā miljonu eiro mājas iegādei un atjaunošanai. Šovasar dome tukšajai ēkai izdomāja pielietojumu - izlēma, ka mājā pašvaldības telpās arī turpmāk jābūt kafejnīcai.

Rudenī māju bez maksas uz desmit gadiem nodeva firmas «Bļoda.lv» rīcībā, un tas būšot sociālās uzņēmējdarbības projekts, kafejnīcā liekot nodarbināt cilvēkus ar īpašām vajadzībām. Kāpēc izvēlēts tieši tas komersants, domes vadība opozīcijai paskaidrot negribēja.

Sociālās uzņēmējdarbības kafejnīcu atvēršot līdz decembra vidum, Latvijas Radio pastāstīja blakus tai izvietotajā tūrisma centrā. Jaunais telpu saimnieks tās iekārtojis padomju laika stilā, garāmgājējos raisot nostalģiskas atmiņas. Kafejnīcas telpas pirmā izmēģinājusi to īpašniece dome, kas tur rīkojusi 18. novembra sarīkojumu.

Ogres Uzņēmēju biedrības vadītājs Ēriks Eisaks Latvijas Radio izteicās, ka renovēto domes telpu bezmaksas atdošana kafejnīcas biznesam kaimiņu ēdinātājos satraukumu par konkurenci radījusi tikai sākumā, bet novada mērs to kliedējis. Uzņēmēji gan sekošot, lai tur tiešām tiktu nodarbināti cilvēki ar īpašām vajadzībām, kā arī lai turpmāk komersantam netiktu domes nauda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt