Zemkopības ministrija rosina aizliegt savvaļas dzīvniekus cirkos

Zemkopības ministrija pēc sarunām ar dzīvnieku aizsardzības organizāciju un atbildīgajiem dienestiem nolēmusi rosināt liegumu izmantot savvaļas sugu dzīvniekus atrakcijās un cirkos, informēja Zemkopības ministrijā.

Pirmdien, 9. novembrī, Zemkopības ministrijā notika Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes pirmā sēde. Tās laikā apspriests jautājums par savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanu atrakcijās un cirkos. Par situāciju šajā jautājumā informāciju sniedza Zemkopības ministrijas, Dabas aizsardzības pārvaldes, Pārtikas un veterinārā dienesta un nodibinājuma „Dzīvnieku drauga fonds” pārstāvji.

Padomes sēdē pieņemts lēmums rosināt aizliegt izmantot savvaļas sugu dzīvniekus atrakcijās un cirkos. Padome arī nolēma izveidot darba grupu, kam uzdots sagatavot priekšlikumus grozījumiem normatīvajos aktos un sniegt par tiem ziņojumu nākamajā padomes sēdē.

Atbilstoši Dzīvnieku aizsardzības likumā noteiktajam, Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvā padome ir konsultatīva institūcija, kas izglīto sabiedrību un dod ieteikumus valsts pārvaldes iestādēm un pašvaldībām dzīvnieku aizsardzības un labturības jomā.

Jau ziņots, ka sabiedrību arī nesen satricināja Latvijas Televīzijas raidījuma “Kultūršoks”tīmekļa vietnē “Youtube” uzieti video materiāli, kur cirkā Krievijā pērtiķi sit dresētāja, kas tagad piedalās Rīgas cirka izrādē.

Pēdējos gados pie Rīgas cirka biedrība „Dzīvnieku brīvība” rīkojusi desmitiem protesta akciju, skaļruņos un plakātos uzsverot – cilvēkam cirks ir viena vakara izklaide, bet dzīvniekam – viss mūžs sprostā un ciešanās.

Iepriekš šajā jautājumā Latvijas iestādes ieņēmušas atturīgu pozīciju, taču tagad – dzīvnieku aizsardzības organizācijām un Eiropas Veterinārstu federācijas atzinumam, ka savvaļas dzīvniekiem nav vietas cirkā, pievienojies Pārtikas un veterinārais dienests (PVD). Dienests vērsās Zemkopības ministrijas konsultatīvajā padomē ar priekšlikumu aizliegt cirka izrādes un citus izklaides pasākumus ar savvaļas sugu dzīvnieku piedalīšanos.

Rīgas Cirka direktore Lolita Lipinska savukārt pārliecināta, ka pērtiķu dresētāja Berežko esot savas kļūdas sapratusi un nežēlīgās metodes vairs nepielietojot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt