Dienas ziņas

Bauskas novadpētniecības muzejā durvis vēris «Kaķu nams»

Dienas ziņas

Ielu nosaukuma maiņa rada problēmas iedzīvotājiem

Iedzīvotāji par elektrības tirgus atvēršanas atlikšanu

Zemgaliešiem aizvien virkne neskaidrību par elektrotirgus atvēršanas

Ieceri par  elektroenerģijas tirgus atvēršanas pārcelšanu uz nākamā gada sākumu Zemgalē uzrunātie cilvēki dēvē par neskaidrību atlikšanu uz kādu brīdi. Tomēr viņiem joprojām neesot skaidrs, vai spēkā paliks pašreizējie “Latvenergo” starta un pamata tarifi un vai elektrības cena līdz gada beigām tiešām nemainīsies.

Lai gan jau vairākas nedēļas gan pilsētu, gan lauku iedzīvotājus uzrunā reklāmas, kas aicina izvēlēties izdevīgāko elektrības piegādes piedāvājumu, neskaidrību ir daudz. Bet ieguvumu no gaidāmā elektroenerģijas tirgus atvēršanas īsti nesaredz. „Tas  uz vienu pusi spēlē tikai. Ne jau uz  cilvēkiem, bet uz valsts pusi,” saka jūrmalniece Elīna.

Par premjeres pirmdienas paziņojumu, ka koalīcijā panākta vienošanās par elektroenerģijas tirgus atvēršanas atlikšanu līdz nākamā gada janvārim, vairums iedzīvotāju jau dzirdējuši. Īpaši gados vecāki cilvēki to uztver ar atvieglojumu. „Noteikti vajag atlikt. Cilvēki uz to nav gatavi. Uz to ir jāsagatavojas, ne jau tikai tiem, kas mums piedāvā elektrību, bet arī mums pašiem jāsagatavojas, kā to izmantot,” saka Jaunpils novada iedzīvotājs Ilmārs.

Tikmēr citi neizprot šo vairākkārtējo spēlēšanos ar tirgus atvēršanas datumiem, un necer, ka tāpēc par elektrību līdz gada beigām nebūs jāmaksā vairāk. „Tas ir politisks lēmums. Valdībai bail no nemieriem, bet tarifu pacels vienalga, jo tas jau viss noteikti ir nolemts un tur nekādu problēmu nebūs. Problēmas būs maznodrošinātajiem, kas nevarēs samaksāt par elektrību,” saka tukumnieks Gunārs.

Skaidrību nevieš arī a/s „Latvenergo”. Komunikācijas daļas vadītājs bilst, ka šobrīd nevar pateikt ne to, vai no 1.aprīļa tāpat kā līdz šim būs starta un pamata tarifi, vai tikai pamattarifs. Ne arī to, vai jau šogad gaidāms elektroenerģijas cenu kāpums.

Plašāka informācija  būšot vien tad, kad Saeima atkal nobalsos par grozījumiem elektroenerģijas likumā. Ja elektroenerģijas tirgus tiks atvērts tikai no nākamā gada, tiem, kuri jau paspējuši noslēgt jaunos līgumus, tie tikšot anulēti automātiski.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti