Pusdiena

Skolotāji cenšas pārliecināt Kučinski par jaunā pedagoga atalgojuma modeli

Pusdiena

Obama: Lielbritānijas izstāšanās no ES rada bažas par globālās ekonomikas izaugsmi

"Zemgales Ziņas" un "Kursas Laiks" turpmāk iznāks tikai reizi nedēļā

«Zemgales Ziņas» un «Kursas Laiks» turpmāk iznāks tikai reizi nedēļā

Reģionālie laikraksti „Zemgales Ziņas” un „Kursas Laiks” turpmāk iznāks tikai reizi nedēļā. Abus laikrakstus izdod SIA „Reģionu mediji”, kura īpašnieks Uldis Salmiņš pārmaiņas skaidro ar sekošanu lasītāju vajadzībām un tirgus izmaiņām. 

Salmiņš sola, ka izdevumi turpmāk būs bagātīgāki un analītiskāki. Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes locekle un laikraksta „Kurzemnieks” galvenā redaktore Daiga Bitiniece gan norāda, ka šādas pārmaiņas parāda kopējo tendenci laikrakstos – abonentu skaita samazināšanos un zemos reklāmas ieņēmumus.

Lasītājiem tikmēr jārēķinās, ka abas avīzes vairs nespēs tikpat ātri ziņot par aktuāliem notikumiem kā iepriekš.

“Tas lielais mīnuss ir, ka aktuālās ziņas, kas līdz šim dominēja reģionālajos laikrakstos, vairāk nebūs iespējams tik aktuāli un bieži pasniegt. Bet no vienas puses - tās tad ir jāpublicē acīmredzot portālos. Tā kā es nedomāju, ka lasītāji būs lielākie zaudētāji,” atzina Bitiniece.

“Es domāju, ka reklāmdevēji būs vēl lielāki zaudētāji nekā lasītāji, jo reģionos ļoti bieži sludinājumus un informāciju vajag ievietot ātri, un cilvēks grib uz nākamo numuru. Vismaz mums Kuldīgā bieži vien ir tā, ka prasa uz nākamo numuru. Diemžēl tagad tas vairs nebūs iespējams. Tā kā tajā ziņā es domāju, ka tas ir mīnuss,” sacīja Bitiniece. 

Laikraksta "Zemgales Ziņas" galvenā redaktore Agnese Leiburga Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina, ka šīs pārmaiņas saistītas arī ar to, ka sava ietekme uz reģionālo mediju bijusi pašvaldību izdotajiem bezmaksas materiāliem.

Tomēr, kā norādīja Leiburga, "Zemgales Ziņas" pašvaldību izdevumus par saviem konkurentiem neuzskata.

"Mēs esam neatkarīgs medijs, kas piedāvā kvalitatīvu žurnālistikas materiālu," teica avīzes redaktore, norādot – "šī ir iespēja darbu darīt vēl kvalitatīvāk", piedāvājot vairāk analītisku un pētniecisku materiālu. "Tāpēc mēs [uz šīm pārmaiņām] raugāmies pozitīvi.”

Leiburga norādīja, ka "Zemgales Ziņas" par gaidāmajām pārmaiņām savus lasītājus informēja laicīgi. Atsevišķiem avīzes lasītājiem tas nav paticis, tāpēc viņi vēlējušies savu samaksāto naudu par abonēto avīzi saņemt atpakaļ. Taču šādu gadījumu nav daudz – kopumā trīs.

Leiburga atzīmēja, ka darbinieku skaits laikrakstā līdz ar šīm pārmaiņām nemainīsies. "Mums  patiesībā ir jāstrādā vēl vairāk," viņa noteica.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti