Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Vidzemē reģionālo reformu vērtē atšķirīgi

Dienas ziņas

Laukos jāsakārto infrastruktūra

Zemgalē bankomāti tagad visos novados

Zemgalē bankomāti tagad ir visos novados

Sabiedriskais transports un tirdziņi ir tikai dažas no vietām, kur norēķināties var tikai ar skaidru naudu, bet to izņemt daudzviet laukos joprojām ir gandrīz neiespējami. Vairākus gadus bez bankomāta nācās iztikt arī Rundāles novada iedzīvotājiem un tūristiem, bet no trešdienas Zemgalē vismaz viens bankomāts ir katrā novadā.  

Lai gan bezskaidras naudas norēķini kļūst aizvien populārāki, laukos bez banknotēm joprojām ir  grūti iztikt.

 Bārbeles pagasta iedzīvotājs Kaspars atzīst, ka laukos skaidra nauda nepieciešama, lai norēķinātos veikalos, arī ja nav interneta, skaidru naudu vajag.

Rundāles novads, kur bankomāts līdz ar bankas slēgšanu tika likvidēts 2013. gadā, visu šo laiku  bija vienīgais novads Zemgalē, kur nebija ne bankas filiāles, ne bankomāta. Lielākās galvassāpes tas radīja pārdevējiem tirdziņos un sabiedriskā transporta lietotājiem.

No trešdienas situācija mainījusies. Pilsrundāles veikalā atkal darbojas bankomāts, ko vēl pirms oficiālās atklāšanas paspēja izmantot kāds Jelgavas novada iedzīvotājs. Šis ir trešais no piecpadsmit bankomātiem, ko Latvijas reģionos šogad apņēmusies uzstādīt “Swedbank”, bet nekādas saistības tas novadam gan neuzliekot.

 “Swedbank” Rīgas reģiona vadītājs Dzintars Kalniņš norāda, ka banka tic – “cilvēki, redzot, ka banka ir tepat blakus, mazliet drošāk izmantos šis bankas pakalpojumus, varbūt viņiem nebūs tik daudz jādomā, kā no tā konta, kur nauda ieskaitīta, to dabūt laukā”.

Tomēr arī katrā novadā viens bankomāts visiem lauku iedzīvotājiem piekļūšanu pie skaidras naudas nenodrošina, un pašvaldību savienība cer, ka iesāktā sadarbība turpināsies.

Latvijas Pašvaldības savienības padomniece reģionālās attīstības jautājumos Ivita Peipiņa norāda, ka nākotnē banka varētu domāt arī par lielo novadu pagastiem, kuri ir attālāk no novadu centra, “bet es domāju, ka  mēs jau nevaram prasīt, lai viens projekts atrisina visas problēmas”.

“Bet tas ir labs piemērs tam, kā uzņēmēji nāk pretī cilvēkiem, kas dzīvo ārpus reģionālās attīstības centriem,” piebilst Peipiņa.

Šobrīd sadarbībā ar pašvaldībām tiekot meklēts arī optimāls risinājums, kā nodrošināt laukos tos pakalpojumus, ko sniedz banku filiāles.

Jau ziņots, ka šogad pavasarī Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) un «Swedbank»  parakstīja sadarbības memorandu, kas  paredz līdz gada beigām uzstādīt 15 bankomātus novados, kuros pašlaik nav neviena bankomāta. Tiesa, vismaz divi novadi – Krustpils un Ciblas -  jau atteikušies no bankas piedāvājuma, jo ciematos skaidras naudas gribētāju tikpat kā neesot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt