Dienas ziņas

«airBaltic» ar jaunajām lidmašīnām pārvadājusi miljonu pasažieru

Dienas ziņas

Sāk izskatīt prasību pret «Krājbankas» valdi

Zemessargi talko jaunajā militārā bāzē

Zemessargi un karavīri sakopj topošās militārās bāzes teritoriju Lūznavā

Aptuveni 150 zemessargu un karavīru no Rēzeknes un Daugavpils kopā ar Lūznavas pagasta pārvaldes darbiniekiem piedalījās talkā, lai sakoptu bijušā Lūznavas tehnikuma teritoriju, kur turpmāk atradīsies profesionālo karavīru bataljons.

Apakšvienības komplektēšana joprojām turpinās un pašlaik ir nokomplektēta viena bataljona rota - kaujas atbalsta rota, kas sastāv no 150 karavīriem, kuri pagaidu dislokācijas vieta ir Rēzekne un Daugavpils. Tuvākajā laikā būs apstiprināts arī bataljona štats un iecelts tā komandieris.

"Ir lieliska iespēja dienēt tepat savā dzimtajā pusē, nebraukt uz Rīgu, bet dzīvot šeit, kur nākotnē plānots arī nodrošināt dienesta dzīvokļus jaunajām ģimenēm," stāsta Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris pulkvedis Māris Simsons

Profesionālā karavīru apmācību process ir daudz intensīvāks. Ja parastajam zemessargam gadā ir līdz 30 apmācību dienām, tad  profesionālā dienesta karavīram līdz 260. Kaujas atbalsta rotas komandieris kapteinis Ervīns Mukāns uzsver, ka liela uzmanība tiek veltīta tieši fiziskai sagatavotībai, gan organizējot 10 kilometrus garas skriešanas distances, gan 30 kilometrus garus pārgājienus ar kaujas ekipējumu.

"Lielākoties mēs visu apmācību veicam paši ar atbalstu no Kājnieku skolas, instruktoriem Cēsīs. Lai to apmācību padarīt reālāku un interesantāku, notiek sadarbība ar starptautiskiem kolēģiem. Šogad jau notika mācības “Claymore soaring” ar Kanādas vadīto kaujas grupu. Notika trīs nedēļas, tur bija iesaistīta gan kaujas tehnika, gan helikopteri," stāsta Mukāns.

Pašlaik notiek tehniskās projektēšanas stadijā, lai tehnikuma ēkas pielāgotu bataljona vajadzībām. Tuvākajā laikā notiks arī ēku simboliska nodošana no Izglītības ministrijas Aizsardzības ministrijas pakļautībā, lai tur varētu atrasties militārā bāze.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti