Zemessargi un karavīri palīdzēs policijai uzraudzīt mājsēdes ievērošanu

Pēc Iekšlietu ministrijas pieprasījuma Nacionālie bruņotie spēki sniegs atbalstu Valsts policijai mājsēdes uzraudzības patruļās, informēja Aizsardzības ministrija.

No 21.oktobra līdz 15.novembrim ik dienu laikā no plkst. 20 līdz 5 atbalsta sniegšanā Valsts policijai tiks iesaistīti zemessargi un karavīri. Viņi policijas vadībā patrulēs, tādējādi atbalstot iekšlietu nozarei mājsēdes ievērošanas uzraudzībā un Covid-19 izplatības ierobežošanā Latvijā.

Zemessardzes likums nosaka, ka viens no Zemessardzes uzdevumiem ir sniegt atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām likumpārkāpumu novēršanā, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā.

Savukārt pēc Veselības ministrijas pieprasījuma Nacionālie bruņotie spēki jau sniedz atbalstu vakcinācijas pret Covid-19  centros Rīgā un reģionos, zemessargiem un karavīriem organizējot iedzīvotāju plūsmu pie vakcinācijas centru ieejas un vakcinācijas centros, kā arī sniedzot atbalstu vakcinēto personu novērošanā uzreiz pēc vakcinācijas.

KONTEKSTS:

No 21. oktobra līdz 14. novembrim Latvijā uz četrām nedēļām izsludināti iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumi, lai būtiski bremzētu Covid-19 infekcijas izplatību. Visi Latvijas iedzīvotāji ir aicināti pēc iespējas palikt mājās un ievērojami samazināt fizisku kontaktēšanos ārpus savas mājsaimniecības, kā arī nekavējoties uzsākt vakcināciju pret Covid-19, ja tas vēl nav pagūts līdz šim.

Tostarp paredzēta mājsēde – liegumu visiem iedzīvotājiem neatkarīgi no vakcinācijas statusa atrasties ārpus savas pastāvīgās dzīvesvietas no plkst. 20.00 vakarā līdz plkst. 5.00 rītā. Ārkārtas nepieciešamības gadījumā, atrodoties ārpus mājas, līdzi jāņem iepriekš aizpildīta pašapliecinājuma veidlapa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt