Dienas ziņas

Augstskolas nodrošina elektronisku pieteikšanos

Dienas ziņas

Ģimenes uzņēmumā ražo dezinfekcijas līdzekļus

Zemessargi apgūst bezceļu transportlīdzekļu vadību

Zemessargi apgūst bezceļu 6x6 transportlīdzekļu vadību

Stiprinot Zemessardzes mobilitāti, pērn tika iegādāti Latvijas apvidum piemēroti bezceļu sešriteņu transportlīdzekļi. Lai apgūtu to specifisko vadības stilu, karavīriem ir nepieciešams iziet speciālo apmācības kursu. Šobrīd šādi kursi notiek Zemessardzes 25. kājnieku bataljonā.

Stāvi kalni, straujas nogāzes, citkārt neizbraucami ceļi un pamatīgas dubļu lāmas jaunajiem Zemessardzes visurgājējiem prasmīga vadītāja rokās ir sīkums pat diennakts tumšajā laikā.

"Braucot ar šo transportlīdzekli, var šķērsot visādus, dažādus šķēršļus, kas ir daudzreiz grūtāk izbraucami lielākai tehnikai. Instruktora kungs mūs māca, kā pareizi izbraukt šķēršļus un pārvarēt tās situācijas, kuras mēs esam iemācījušies. Ar šo ir daudz savādāka pieredze, daudz savādāka pieeja tai un daudz arī citādāk izprotam nekā ar standarta tehniku," saka Zemessardzes 25. kājnieku bataljona vecākais zemessargs Jānis Strapcāns.

Sešriteņu augstas mobilitātes pārvietošanās tehniku Zemessardzes 25. kājnieku bataljona zemessargi apguva piecu dienu apmācībās, kuru teorētiskā daļa aizvadīta Gulbenē, bet praktiskās mācības turpinājās Madonas pusē Smeceres sila trasē un mežos. Tajās sava varēšana bija jāpierāda gan vīriem, gan spēkratiem.

"Šī ir pamatapmācība uz šīs tehnikas, kur karavīri apgūst, pirmkārt, teorētiskās zināšanas, otrkārt - praktiskās zināšanas, ieskaitot vispārējo braukšanu, braukšanu paaugstinātas caurgājamības apstākļos dažādu ekstremālu situāciju risināšanā. Karavīri apgūst zināšanas ar panākumiem, lieliski pierāda viņas arī dzīvē, cerēsim, ka arī turpmāk tā būs," norāda Zemessardzes 25. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Ģirts Pintāns.

Zemessardzes 25. kājnieku bataljona apmācību instruktors kaprālis Ādolfs Grīns tikmēr stāsta, ka šis bataljonā ir otrais apmācības cikls, kas tiek veikts tieši ārrindas zemessargiem ar sešriteņu kvadracikliem "Canon bombardieri Max 650". "Kurss ilgst piecu dienu garumā, zemessargi apgūst dokumentāciju, kas ir jāzina katram autovadītājam Nacionālajos bruņotajos spēkos. Pamata drošības noteikumus, lai varēt pārvietoties ar šādu transportlīdzekli, kā arī tā  pamatuzbūvi vadītāja līmenī. Un, protams, praktisko braukšanu dažādos apvidos," saka Grīns.

Mobilitātes paaugstināšanas nolūkā sešriteņu visurgājēji tiek izmantoti kopš pagājušā gada - apmācībām, kolektīvajām mācībām un ikdienas uzdevumu veikšanā, tostarp atbalsta sniegšanai iedzīvotajiem, valsts un pašvaldību iestādēm, arī patrulēšanai uz robežas, kas jo īpaši aktuāli ir šobrīd.

"Šī krīzes situācija mums pierāda, ka Zemessardze ir spējīga sniegt atbalstu dažādu uzdevumu risināšanā ne tikai militārā, bet arī civilajās krīzēs. Mūsu bataljona karavīri sniedza atbalstu gan šajā laikā uz robežas, plus arī, protams, mēs sniedzam atbalstu policijai," norāda Zemessardzes 25. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Pintāns.

Apmācībās piedalījās desmit zemessargi, kuri pēc veiksmīgas eksāmena nokārtošanas tiek plānoti kā šo transportlīdzekļu vadītāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt