Zemessardzes jubilejai par godu izsludina jaunrades konkursu; sāk ražot īpašas konfektes

Šī gada 23.augustā Latvijas Republikas Zemessardzei apritēs 25.gadskārta, kuru iecerēts atzīmēt ar dažādiem pasākumiem visā Latvijā, informē Zemessardzes štāba Vadības grupas speciāliste Guna Freimane.

Gatavojoties jubilejai, līdz 1.augustam, Zemessardze organizē bērnu un jauniešu jaunrades konkursu „Zemessardzei – 25”. Konkursa mērķis ir veicināt saikni starp sabiedrību un Zemessardzi, rosināt jaunās paaudzes interesi par Zemessardzi, kā arī veicināt bērnu un jauniešu radošo darbu, savas attieksmes un spriedumu veidošanu par Zemessardzi.

Konkursā ir aicināti piedalīties bērni un jaunieši vecumā no 7 līdz 18 gadiem, kuriem ir saistība, interese vai savs viedoklis par Zemessardzi. Saskaņā ar konkursa nolikumu, katrs dalībnieks izvēles kārtībā var iesūtīt dzejoli, eseju vai zīmējumu. Konkursa tēmas – „Mans tētis/mamma/brālis/māsa/krusttēvs/krustmāte – zemessargs” un „Es un Zemessardze”.

Iesūtītos darbus vērtēs speciāli izveidota komisija. Vērtēšana notiks trīs vecuma grupās – no 7 līdz 9 gadiem, no 10 līdz 14 gadiem un no 15 līdz 18 gadiem. Konkursa darbi tiks vērtēti gan reģionāli, gan centralizēti. Konkursa uzvarētāju apbalvošana notiks 20.augustā Rīgā, 11.novembra krastmalā. Labāko darbu autori saņems diplomus un piemiņas balvas. Plānots, ka visi iesūtītie darbi pēc konkursa tiks izlikti publiskai apskatei.

Ar konkursa nolikumu iespējams iepazīties Zemessardzes interneta vietnē.  

Interesanti, ka jubilejai par godu SIA "Saldus pārtikas kombināts" laidusi apgrozībā piena konfektes "Gotiņa" ar Zemessardzes logo. Ideja par konfektes "Gotiņa" noformēšanu ar Zemessardzes logo radās Zemessardzes orķestra diriģentam Andim Karelim un mūziķim Viesturam Leitholdam.

Plānots, ka Zemessardzei veltītā dizaina konfekte saglabās savu vietu veikalu plauktos arī pēc Zemessardzes 25.gadadienas. "Gotiņas" Saldū tiek ražotas jau no 1960.gada. Sākumā tie bija nelieli apjomi tikai Latvijas tirgum. Pašlaik konfektes ir iecienītas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Vācijā. Tās ir zināmas un tiek eksportētas arī uz Lielbritāniju, ASV, Īriju, Čehiju, Bulgāriju, Azerbaidžānu un Norvēģiju. Konkursā "Made ir Latvia" šie kārumi vairākus gadus pēc kārtas ieguvuši godalgotas vietas kategorijā "Eksportētākais produkts".

23.augustā Zemessardze svin 25.dibināšanas gadadienu. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991.gada barikāžu dienās. Atjaunojot valstisko neatkarību, Latvijas tauta par savas valsts drošības garantu izvēlējās Latvijas Zemessardzi. Šodien Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību. Tautas patriotisms un valsts mīlestība ir ļāvusi saglabāt Zemessardzes pastāvēšanu un organizācijas spēku 25 gadu garumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt