Rīta Panorāma

Zoom intervija ar Daci Marku

Rīta Panorāma

«Svaiga gaļa kritikai 2020» - papildinās LMA diplomdarbu virtuālā izstāde

Intervija ar Leonīdu Kalniņu

Zemessardzes infrastruktūrā trīs gados plāno ieguldīt 100 miljonus eiro

Trīs gadu laikā Zemessardzes infrastruktūrā plānots ieguldīt vairāk nekā 100 miljonus eiro, intervijā LTV  raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Ādažu militārajā bāzē šonedēļ atklātas divas jaunas kazarmas. Kalniņš pastāstīja, ka visā Latvijā bruņoto spēku un Zemessardzes vajadzībām šogad paredzēts atjaunot 42 infrastruktūras objektus.

Katru gadu NBS plānā ir līdz 80 objektiem, kuriem ir nepieciešami dažāda veida uzlabojumi. Jaunceļamie objekti ir apmēram 10% no visa apjoma.

Savukārt tieši Zemessardzes vajadzībām turpmākajos trīs gados – no 2021. līdz 2024. gadam – infrastruktūrā tiks ieguldīti vairāk nekā 100 miljoni eiro. Bet šogad Zemessardzē, lai uzlabotu apstākļus brīvprātīgo dienestā, vajadzīgas investīcijas aptuveni 30 miljonu eiro apmērā.

Šogad turpinās vairāki iepriekšējie iepirkumu projekti, turpinot augsto tehnoloģiju ieviešanu sakaru sistēmā, kiberaizsardzībā. “Mums augsto tehnoloģiju iegādei ir ļoti nozīmīgs apjoms [atvēlēts] – vismaz trešdaļā no mūsu lielajiem iepirkumiem,” atklāja Kalniņš.

Kalniņš arī pastāstīja, ka iedzīvotāju interese par dienestu NBS šogad salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn augusi par 35%. Viņš pauda gandarījumu par šādu pieaugumu.

Vienlaikus NBS komandieris apliecināja, ka brīvo vietu NBS aizvien ir ļoti daudz: “Mēs pieņemsim visus. Lai piesakās kaut vairāki tūkstoši.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti