Zemessardze turpina mācības un gatava sniegt palīdzību vīrusa ierobežošanai

Aizvadītajā nedēļas nogalē Zemessardzes bataljonos visā valsts teritorijā notika mācības ar mērķi pārbaudīt personāla gatavību nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām Covid-19 izplatības ierobežošanā. Karavīru pulcēšanās mācībās, kādas paredzētas arī gaidāmajā nedēļas nogalē, daļā sabiedrības raisa jautājumus, vai Zemessardzei nav jāievēro sociālā distancēšanās un vai tas nevar par vīrusa izplatības perēkli padarīt pašus bruņotos spēkus.

Latvijas armijas "Facebook" lapā ievietotā tiešraides video redzams, kā Zemessardzes Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona karavīri pilnveido prasmes kaujas šaušanas apmācībā ar pašgājējhaubicēm M109.

Zemessardze turpina mācības un gatava sniegt palīdzību vīrusa ierobežošanaiEdgars Kupčs

Apmācību norisi kopā ar Vidzemes brigādes zemessargiem tur vēro arī Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis. Viņš skaidro, ka mācībās Zemessardzes bataljoni savās atbildības teritorijās pārsvarā pārbaudīja aprīkojumu un telšu izvēršanu, lai būtu gatavība reaģēt krīzes situācijās.

"(..) Nebija konkrētu uzdevumu. Mums pagaidām šādi uzdevumi nav doti, bet mums ir uzdevums nācis no [Aizsardzības] ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku vadības apzināt mūsu pieejamos resursus un pārbaudīt mūsu gatavību. Mēs pārbaudījām telpas, ģeneratorus, personālsastāva gatavību reaģēt. Pārbaudījām arī mūsu iestrādātās shēmas atbalstam robežsardzei, nostiprināt mūsu robežas," stāsta Leščinskis.

Komandieris Leščinskis apgalvo, ka mācībās piedalījies ierobežots skaits karavīru. "Mēs nepulcējāmies vairāk kā 20 cilvēku. Visās darbībās mēs strikti ievērojām visus uzstādītos ierobežojumus."

Galvenais secinājums pēc mācībām ir tāds, ka Zemessardze ir gatava reaģēt ne tikai militāru konfliktu gadījumos, bet atbalstu sniegt arī miera apstākļos.

To akcentē arī aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!"). Viņš deva pavēli bruņotajiem spēkiem pārbaudīt gatavību vīrusa apkarošanas apstākļos.

"Visās iespēju robežās armijai ir jābūt gatavai. Mēs arī paralēli iepērkam iespēju robežās drošības līdzekļus, lai tie būtu arī mūsu karavīriem, zemessargiem," klāsta Pabriks. "Mēs izmantojam šo laiku, kamēr bruņotie spēki nav tieši iesaistīti šajā konkrētajā vīrusa izraisītajā krīzē, lai mēs pēc iespējas labāk sagatavotos."

Bruņotajos spēkos vīruss vēl uziets nav, bet atklāšanas gadījumā valsts aizsardzību tas neapdraudētu, apgalvo Pabriks, un mācības sola arī turpināt.

"Šāda veida mācības iespēju robežās, ievērojot visus drošības pasākumus, tai skaitā arī ar vīrusu, notiek, jo neviens jau nav atcēlis pārējos drošības apdraudējumus pasaulē. (..)

Arī šādos vīrusa radītos apstākļos var notikt arī cita veida apdraudējumi, līdz ar to mums arī tiem ir jābūt gataviem. Tas notiek paralēli," saka ministrs.

Zemessardzes komandieris Leščinskis piebilst, ka mācības un rīcības koordinācijas lietas notiek ne tikai klātienē.

No trešdienas līdz sestdienai militāras mācības izsludinātas Ādažu poligonā, kur Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu karavīri un militārā tehnika pilnveidos Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku sadarbību un savietojamību un vingrināsies tanku un bruņutehnikas kaujas šaušanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt