Dienas ziņas

Dobelē izveido simbolisku Brīvības ceļu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Zemessardze svin 28. gadadienu

Zemessardze svin 28. gadadienu

23. augusts ir ne tikai diena, kad notika Baltijas valstu kopīgā akcija "Baltijas ceļš", tā bija arī diena, kad tika pieņemts likums "Par Latvijas Zemessardzi". Piektdien, 23. augustā, ar svinīgiem pasākumiem Zemessardze atskatījās uz 28 savas pastāvēšanas gadiem. Plaši gadadiena atzīmēta Kuldīgā un Zirņu pagasta "Airītēs". 

Zemessardzes 28. gadadienas svinīgais pasākums aizsākās ar svētbrīdi Kuldīgas Svētās Annas baznīcā. Viens no emocionālākajiem brīžiem bija Oskara Kalpaka bataljona Latvijas Neatkarības rotas karoga iesvētīšana.

No Latvijas pirmās neatkarības laika saglabājies tikai kara flotes karoga oriģināls, pārējie Latvijas armijas karogu oriģināli gājuši bojā 1941. gadā, tāpēc šobrīd pēc fotogrāfijām un atmiņu stāstiem tiek veidotas precīzas kopijas.

"Pēc uzvarētas kaujas pirmais Latvijas Valsts karogs tika pacelts Skrundā. Apsardzības ministrs Zālītis pieņēma lēmumu un izdeva pavēli nosaukt šo virsnieku rezerves rotu par pirmo Latvijas neatkarības rotu," stāstīja brigādes ģenerālis Juris Vectirāns.

Karogs tika nodots glabāšanā Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandierim.

Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās jau 1991. gada janvārī barikāžu laikā. Tāpēc šī paša gada 23. augustā tika pieņemts likums "Par Latvijas Zemessardzi". Dažu mēnešu laikā 35 teritoriālajos bataljonos iestājās vairāk nekā 10 000 cilvēku. Viens no viņiem bija arī šobrīd Jaunpils novadā dzīvojošais Reinis Minders.

"Man bija liels naids pret OMON, tāpēc, ka apbruņoti bandīti terorizē cilvēkus, pārējie jau nebija nekas," sprieda Minders.

Šo 28 gadu laikā Zemessardzei klājies dažādi, bijuši arī krīzes gadi, tomēr Krievijas agresija Gruzijā un Ukrainā likusi saprast, ka nomodā par valsts neatkarību ir jābūt ik brīdi.

Tāpēc arī šobrīd daudz tiek pievērsta uzmanība Zemessardzes aprīkojuma un motivācijas uzlabošanai.

Jubilejas reizē Zemessardzes rindas papildināja jauni zemessargi. Pateicību par ieguldīto darbu saņēma ne viens vien jau pieredzes bagāts zemessargs. Šobrīd šai struktūrvienībā ir ap 8200 aktīvo zemessargu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt