Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Daudzviet uz ceļiem šķīdonis, Ērgļu novadā ceļš iebrūk

Zemes nogruvums izposta grants ceļa posmu pie Ērgļiem

Šķīdoņa dēļ patlaban Latvijā ir slēgti vairāki grants ceļu posmi, kas atrodas dažādās Latvijas vietās, un visnopietnākā situācija ir izveidojusies uz kāda ceļa pie Ērgļiem, kas ir tik pārmitrināts, ka nobrucis. Tā kā situācija ar pārmitrinātajiem Latvijas ceļiem mainās ik dienu, tad nav izslēgts, ka tuvākajās dienās ceļu uzturētāji varētu aizvērt vēl kādu ceļu vai tā posmu.

Mitrā grunts padevusies pazemes avotiem

Dažus kilometrus no Ērgļiem mitrā grunts padevusies pazemes avotiem un krasts iegruvis Ogres upē ar visiem kokiem, vēsta LTV.

No putna lidojuma redzams, ka pazudusi vairāk nekā puse ceļa platuma. Pirmais nelielais nogruvums bijis Vecgada vakarā.

"Vakardien vēl mēģināja ceļu daļa kaut ko pielabot. Vakar vēl nogruva," LTV sacīja Ērgļu novada pašvaldības izpilddirektors Māris Grinbergs. "Tad tika pieņemts [lēmums] ceļu slēgt satiksmei, jo šeit ir diezgan bīstami, jo vēl grūst. Principā grūst no tā, ka ir mitrs, zeme nav sasalusi un, kā redzat, lejā ir avotu diezgan daudz," norādīja Grinbergs.

"Tā kā tas ir valsts autoceļš, tad noteikti būs iepirkums, kas var paildzināt visu procesu," atzīmēja Grinbergs, atzīstot, ka ceļa remonts var nebūt ātrs.

VAS "Latvijas Valsts ceļi" pārstāve Anna Kononova LTV sacīja, ka nopietnus remontdarbus, visticamāk, varēs veikt tikai pavasarī, bet inženieri cer, ka drīzumā izdosies šeit iebūvēt pagaidu caurteku avotam un atjaunot satiksmi vismaz pa vienu joslu. "Fundamentālus būvdarbus un remontdarbus tur varēs veikt tad, kad kritīsies ūdens līmenis. Visticamāk, tas notiks pavasarī. Savukārt mūsu speciālisti, inženieri cer, ka nākamnedēļ laikapstākļi ļaus ievietot tur pagaidu caurteku un atvērt satiksmi vismaz pa vienu joslu," saka Kononova.

Daļa vietējo riskē un brauc pa nenobrukošo ceļa daļu

Lai arī oficiāli ceļš ir slēgts un par to liecina zīme un zemes uzbērums krietnu brīdi pirms nogruvuma vietas, daļa vietējo šeit turpina braukt.

Lai arī šis ir īsākais ceļš no Ērgļiem uz Koknesi, pašvaldības pārstāvis aicina lieki neriskēt. Uz zemes redzamās plaisas liecina, ka nogruvums var turpināties. Daudzi vietējie speciāli atbraukuši lūkot, cik situācija nopietna. "Šo noteikti tagad nevar izmantot. Bet vietējie jau brauc, izmanto, jo tālāk ir pašvaldības pansionāts Liepkalnē. Tas ir kādus 9 kilometrus no Ērgļiem," saka Ērgļu iedzīvotāja Sarmīte.

Rudīte šeit brauc ikdienā un saka - slēgtais ceļš ir liekas klapatas. "Protams, ka tas ir ļoti liels apgrūtinājums. Tas ir tiešais ceļš, kas iet uz Koknesi, Ogri, Rīgu. Pats galvenais ceļš. Mēs tagad braucam apkārt caur Pļaviņām. Tur ir asfalts, bet šis ir taisnais ceļš," atzīst Rudīte.

Autotransporta direkcijas vadošais maršruta tīklu plānotājs Jānis Lazdonis "Pēcpusdienai" atzina, ka tieši šajā posmā sabiedriskais transports ir spiests braukt ar līkumu. Līdz ar to nav iespējams apstāties pie pieturas “Ķikuti”. Tās gan ir vienīgās pārmaiņas starppilsētu autobusu satiksmē Latvijā. Visi trīs sabiedriskā transporta maršruti, kas brauc pa šo ceļu ir novirzīti no Ērgļiem uz Aizkraukli, Sausnēju un Upmalām.

Ceļu posmi slēgti arī citur Latvijā

Kononova radio raidījumā "Pēcpusdiena" apliecināja, ka situācija mainās ik dienu un nav izslēgts, ka ceļu uzturētāji būs spiesti aizvērt vēl kādu grants ceļa posmu. Vēl trešdien bija slēgts arī kāda ceļa posms pie Užavas Kurzemē. Informācijas ceturtdienas vakarā gan liecina, ka Kurzemē slēgts posms autoceļā Ziras-Vēkas, Ventspils novadā. Zemgalē tādi ir divi kilometri uz Iecavas-Lambārtes ceļa. Latgalē - posms uz Šķirpānu-Soboļinas ceļa. Vēl viens - Vidzemē jau minētais posms starp Koknesi un Ērgļiem.

Turklāt ilgstošu lietavu dēļ daudzās ūdenstilpēs ir paaugstināts ūdens līmenis, dēļ kā applūst lauki un plūdu dēļ arī slēgti vairāki valsts autoceļu posmi.

Uz Liepājas šosejas izveidojas nosēdums; labos, kad būs aukstāks

Pārāk mitrās grunts dēļ ir izveidojies iesēdums arī uz valsts nozīmes Liepājas šosejas, kur vasarā sākās remontdarbi un tika mainīts ceļa segums.

Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta filmētajos kadros redzams, ka 110. kilometrā, netālu no Saldus, ceļa nomalē izveidojusies plaisa.

Lietus izskalojis uzbērumu, un zem asfalta un betona kārtas izveidojies tukšums. Tādas plaisas ir abpus ceļam.

Kā skaidro uzņēmumā “Latvijas Valsts ceļi”, šajā ceļa posmā ir tā sauktais būvdarbu tehnoloģiskais pārtraukums. Būvnieki ziemā ir pārtraukuši remontdarbus, kurus turpinās pavasarī. Te no jauna izveidots uzbērums, kas vēl nav nostiprinājies, un tiek būvēta caurteka.

“Paldies jums par vērību... pēc jūsu signāla un būvnieki un LVC speciālisti ir apsekojuši šo ceļa posmu un konstatējuši, ka tas nav bīstams iesēdums,” norāda Kononova. “Šobrīd tur atļautais ātrums ir 70 km/h, un šodien tur tiks uzlikti norobežojošie vadstatņi, lai transports nebrauktu virsū nomalei, kura ir nedaudz zaudējusi savu nestspēju un nepasliktinātos stāvoklis, lai noslīdējums nepalielinātos,” skaidro LVC pārstāve.

Tiklīdz iestāsies aukstāks laiks, būvnieki ar greideriem un papildu grants kravām nostiprināšot noslīdējumu.

“Latvijas Valsts ceļi” aicina iedzīvotājus informēt pa diennakts bezmaksas tālruni  80005555, ja pamana ceļu posmus, kas šķiet bīstami un kur varētu būt izkustējusies ceļa pamatne vai uzbērums.

Tikmēr Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra meteorologs Andris Vīksna "Pēcpusdienā" pastāstīja, ka nākamajā nedēļā Latvijā varētu būt stabils sals, kas nozīmē, ka ceļi nedaudz piesals un kļūs cietāki. Tad uz kādu laiku situācija vairs nebūt tik kritiska. Tomēr Latvijas iedzīvotājiem ir jārēķinās, ka tieši ziemā viskrasāk izpaudīsies klimata pārmaiņas. Proti, ziemas kļūs siltākas un sniega vietā biežāk būs lietus.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis (Zaļo un zemnieku savienība) piektdien sasaucis operatīvo sanāksmi par situāciju uz valsts autoceļiem. Tajā piedalīsies uzņēmumu “Latvijas Valsts ceļi”,  “Latvijas Autoceļu uzturētājs”, kā arī Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti