Zemes iegādes programmā lauksaimniekiem piešķirti aizdevumi 3,1 miljona latu vērtībā

Martā VAS „Lauku attīstības fonds” (LAF) pieņēmis lēmumus par aizdevumu piešķiršanu 86 zemnieku saimniecībām lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei lauksaimniecības produkcijas ražošanai par kopējo summu 3,1 miljonu latu. Pārsvarā lauksaimnieki vēlas iegādāties savā īpašumā līdz šim nomāto zemi, informē Zemkopības ministrija.

Patlaban aizdevumi ir apstiprināti 82 aizņēmējiem, jo četri aizņēmēji – trīs saimniecības no Kurzemes un viena saimniecība no Zemgales ir noformējušas katra pa diviem aizņēmumiem (nepārsniedzot kopējo maksimālo summu vienam aizņēmējam – 100 000 latu).

Aizdevumu sadalījums pa reģioniem: Zemgale – 34, Kurzeme – 27, Vidzeme – 13, Latgale - 6, Rīgas reģions – 6. Par apstiprināto aizdevumu summu plānots iegādāties kopumā 2573 hektārus lauksaimniecībā izmantojamās zemes. Iegādājamo zemes platību vidējā tirgus vērtība ir 1214 latu par hektāru. Apstiprināto aizdevumu summas ir no 2000 līdz 100 000 latiem (par maksimālo summu ir apstiprināti trīs aizdevumi).

No 86 apstiprinātajiem aizdevumiem 58 aizdevumiem piešķirtā aizdevuma summa ir līdz 40 000 latiem, pieprasītākās aizdevuma summas ir no 20 000 līdz 40 000 latiem.

Pamatā aizdevumiem piesakās nelielas saimniecības – atbilstoši mazo un vidējo uzņēmumu definīcijai – tās ir mikro saimniecības. 62 saimniecībās (no 82) strādā 1 līdz 3 darbinieki, kas ir ģimenes locekļi. Tikai piecas saimniecības ir tādas, kurās darbinieku skaits pārsniedz desmit un gada apgrozījums ir lielāks par 2 miljoniem eiro, kas, atbilstoši uzņēmumu definīcijai, ir uzskatāmi par mazo uzņēmumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti