Zemes dienesta vadītāja iesniedz atlūgumu; jaunu vadītāju meklēs dienestā

Valsts zemes dienesta (VZD) ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam (Nacionālā apvienība) iesniegusi atlūgumu.

Kā informē Zemes dienestā, savu lēmumu Baklāne-Ansberga pamatojusi ar personīgiem apstākļiem un tas pieņemts, rūpīgi pārdomājot amata atstāšanai piemērotu brīdi Valsts zemes dienesta attīstībā.

Zemes dienestā vadībā Baklāne-Ansberga strādā kopš 2010.gada, savukārt līdz tam, no 2005. līdz 2009.gadam, viņa vadījusi valsts SIA "Latvijas Valsts mērnieks".

Drīzumā notiks tieslietu ministra Rasnača konsultācijas ar premjeru Māri Kučinski (Zaļo un  zemnieku savienība) un Valsts kancelejas direktoru Mārtiņu Krieviņu par jaunu kandidātu VZD ģenerāldirektora amatam.

“Vispirms paskatīsimies, vai mums resorā iekšēji nav kādu cilvēku, kuriem varētu dot iespēju būt vadītājam. Otrs variants – skatīsimies vispār valsts pārvaldes ietvaros, parunāsim ar Valsts kanceleju,” pastāstīja Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

Savukārt trešais variants ir konkursa rīkošana.

Kronbergs gan norādīja, ka daudzos atlases konkursos redzams - nav cilvēku, kas gribētu uzņemties atbildību, taču visi vēlas labu atalgojumu. 

“Tādu, kas būtu ieinteresēti strādāt valsts vārdā un ieguldīt savu dzīvi, tādu daudz nav. Visiem noteicošais ir atalgojums, un tas valsts pārvaldē nav pats lielākais salīdzinājumā ar privāto sektoru,” saka ministrijas valsts sekretārs.

Pašlaik kandidātu dienesta vadītāja amatam neesot, bet nākamajā nedēļā cer nonākt pie skaidrības, vai tiks rīkots konkurss.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti