Dienas ziņas

Mobilo sakaru operatori zem uzraugu lupas

Dienas ziņas

Sākas bibliotekāru velobrauciens «Baltic star»

Zemeņu audzētājiem netīk jaunais tirgus

Zemeņu audzētājiem Skrīveros netīk jaunais tirgus

Skrīveros Eiropas Savienības finansētais tirgus stāv tukšs, jo tirgotāji labprātāk izaudzēto pārdod turpat  šosejas malā.

Sācies zemeņu laiks, un Daugavpils šosejas malā netālu no Skrīveru Zemkopības institūta, atsākusies tirdzniecība. Pārdotas tiekot pašu dārzos audzētas sārtvaidzes, un arī pircēju netrūkst.

"Te ir vairāk pārliecības, ka vecmāmiņa izaudzējusi pati, bet tirdziņā varbūt no Turcijas atvestas ogas," saka Aleksandrs, tūrists no Maskavas.

Ik pa brīdim, dažkārt pārkāpjot, bet dažkārt balansējot uz likuma robežas, šosejas malā piestāj kāds svaigo ogu kārotājs. Tikmēr apmēram 100 metrus nostāk tukšs stāv pagājušā gada rudenī ar Eiropas lauksaimniecības fonda finansējumu atvērtais tirdziņš.

Zemeņu tirgotājs Vasīlijs teic, ka šosejas mala ir ierastāka vieta, taču mēģinājis iekārtoties tirdziņā viņš neesot, turklāt šogad tirgojot pirmo gadu un viņam teikts, ka labāki panākumi ir te. 

"Neviens jau negrib iekšā braukt," apgalvo zemeņu tirgotāja Monika. "Te piestāj, paņem un ātri aizbrauc. Ja būtu no šitās puses ceļš, tad varbūt brauktu iekšā."

Tirgotāji teic, ka viņu viedokli, pirms īstenot ''Zaļās zemes'' projektu, neviens nav ne prasījis, ne uzklausījis. Noskaidrot, kāpēc - lai arī neliela nauda - 1100 latu jeb 1565 eiro ir vienkārši izniekota, gan nav vienkārši, jo Skrīveros pēc pašvaldību vēlēšanām nomainīti teju vai visi speciālisti.

"Es esmu šajā amatā astoņus mēnešus, tāpēc es nevarēšu pateikt, kas tur bija nolemts darīt un kas tajā projektā nav līdz galam realizēts. Tuvākajā laikā mēs taisāmies reorganizēt visu šo lietu," telefoniski skaidro Skrīveru novada izpilddirektore Inese Sala.

Jāpiebilst, ka, tirgojoties šosejas malā, skrīverieši automātiski kļūst par likumpārkāpējiem. Novada saistošajos noteikumos legāla ielu tirdzniecība paredzēta vien trīs speciāli izbūvētās vietās. Kontrolēt saistošo noteikumu izpildi pagaidām gan neesot kam, jo pašvaldības policista vakance būšot aizpildīta vien no 1. jūlija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti