4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Zemē pie Nacionālā Mākslas muzeja drūp un plaisā stikla griesti.

Zemē pie Nacionālā mākslas muzeja drūp un plaisā stikla griesti

Atjaunojot Nacionālo mākslas muzeju, tā pieguļošajā teritorijā uzstādītie stikli jau ir saskrāpēti un ir redzamas lauskas. Vai tie cilvēkiem ir droši?

Tikko uzstādītās stikla plāksnes teju visas – ar sadauzītiem stūriem un plaisām. Rīgas Domes Īpašumu departaments skaidro, ka vainīgi ir paši iedzīvotāji.

"Mēs esam vairākkārt informējuši iedzīvotājus par to, ka šie stikli ir vairāk kā metru biezi, bet viņiem ir virsējā kārta pakļauta mehāniskiem bojājumiem, respektīvi - pa viņiem ir aizliegts braukt ar skrejriteņiem, riteņiem, bet, diemžēl, šie noteikumi nedarbojas," saka domes pārstāve Baiba Gailīte. 

Ja jau ar skrituļslidām un skituļdēļiem šos stiklus var ne pa jokam sabojāt, vai tie ir gana droši un izturīgi?

"Tas neietekmē šo stikla drošību vai tehnisko stāvokli. Pieņemsim, tas būtu jūsu telefons, kas ir bojāts, tad [te ir sabojāta] aizsargplēve," saka Gailīte.

Viņa skaidro, ka citur Baltijā šādu stikla tehnoloģiju izmanto citiem mērķiem.

"Šādu lietu nevarēja paredzēt, tāpēc ka visā Baltijā, ņemot vērā arī līdzšinējo pieredzi, tiek izmantota šī tehnoloģija, bet šī tehnoloģija tiek izmantota nevis zemē, bet ēkas sienās vai tādā veidā," stāsta Gailīte.

Tātad tehnoloģija ir paredzēta, lai stikla blokus tos montētu sienās. Taču Rīgā tie ir iestrādāti zemē.

"To mēs neizdomājām. Šo projektu īstenoja un realizēja arhitekti no Lietuvas, un tas bija viņu projekts, bet tas arī bija nepieciešams, jo šie te stikli nodrošina apakšzemes apjomam virsgaismu," saka Gailīte.

Patlaban kopā ar speciālistiem no Vācijas tiekot meklēti risinājumi, kā varētu uzstādīt tādus pašus stiklus, kuru virskārta būtu izturīgāka pret ārējiem bojājumiem. Taču vidēji apmēram viena stikla nomaiņa maksā no 12-20 tūkstošiem eiro.

"Mākslas muzejs ir apdrošināts un, ja kaut kas notiek teritorijā vai muzeja publiskajā telpā, par to tiek saņemts, tur tiek pieteikts apdrošināšanas risks. Mēs visus mainīsim, protams, bet tas tiks segts par apdrošināšanas līdzekļiem," skaidro Gailīte. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti