Dienas ziņas

Teroraktos Šrilankā 207 upuri

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bauskā svin Vimbu svētkus

Zemā ūdenslīmeņa dēļ Vimbu svētkos lomu izvelk tikai īsti lietpratēji

Bauskā svētdien jau trešo reizi notika Vimbu svētki. Makšķernieku vidū populārās zivis parasti neesot grūti noķert, un cīņa risinās par svaru. Taču šoreiz zemā ūdens līmeņa dēļ pie loma izdevās tikt tikai īstiem lietpratējiem. 

Ap simts copes cienītāju Pirmo Lieldienu rītu sagaidīja Mūsas upes krastā, lai ieņemtu labākās vietas un sacenstos par lielāko izvilkto vimbu.

"Mazāku murmišķu, āķīti, mazāku barību un galvenais veiksmi," knifos dalījās sacensību dalībnieks no Bauskas Dzintars.

Iepriekšējos gados uz rekordiem varēja cerēt ap kilogramu smagas vimbas īpašnieks. Makšķernieki pastāstīja, ka pievilināšanai izmantojot gan sliekas, gan garneles, gan citus labumus, tomēr šogad lielais loms spītīgi neķeroties nevienam.

"Šogad ir neparasti zems ūdens līmenis visās Latvijas upēs, it sevišķi šeit Zemgalē.

Mums Mūsas upē šobrīd ir tāds ūdens līmenis, kāds parasti ir vasaras karstumā, bet, neskatoties uz to, patiesībā ir diezgan labs vimbu gājiens," stāstīja Bauskas Mednieku un makšķernieku biedrības priekšsēdētājs Valērijs Gabrāns.

Vimbu svētki ir viena no retajām reizēm, kad līdzi tiek ņemta visa ģimene, un katrs šeit var atrast kādu interesantu nodarbošanos. Šogad tās ir arī Lieldienas, tāpēc neizpalika arī kārtīga izšūpošanās.Čaklākie iemēģināja roku putnu būrīšu gatavošanā, bet par izklaidi un labu garastāvokli rūpējās klauni un mūziķi.

Trešajos Vimbu svētkos zivju tirdziņā pirmoreiz bija nopērkamas arī pašas svētku vaininieces, ķertas Bauskā. Tikmēr topošie pavāri no Saulaines pirmoreiz ķērās pie kūpinātu vimbu gatavošanas. Process esot līdzīgs kā citām zivīm, bet iznākums atkarīgs no pavāra meistarības.

Īstā vimbu sezona Bauskā turpināšoties līdz maija sākumam, bet pilsētas zonā licences gan jau esot iztirgotas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti