Panorāma

Mācībās Ādažos trenē kaujas atbalsta spējas

Panorāma

Nevienojas par korupcijas apkarošanas plānu

VID cenšas stiprināt savas pretkorupcijas sistēmas

Zem VID darbinieku uzraugu lupas – arī dienestā strādājošo tuvinieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki par pārkāpumiem netiks pārcelti citos amatos, bet gan saukti pie atbildības. Lai šādus darbiniekus izķertu, dienestā ir izstrādāta speciāla sistēma, kas uzrauga VID darbinieku un to tuvinieku rocību, to preses konferencē ceturtdien, 28.aprīlī, paziņoja VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

Galvenie temati VID ikceturkšņa preses konferencē skāra korupcijas apkarošanu un iekšējās kontroles dienestā. VID ģenerāldirektora vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis paziņoja arī par trīs jauniem dienesta darbinieku aizturēšanas gadījumiem saistībā ar kukuļņemšanu un ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu.

"Pašlaik vēl notiek aktīvs sākotnējās un neatliekamās izmeklēšanas darbības reģionā, tas nav Rīgā. Šie te noziedzīgie nodarījumi ir saistīti ar Valsts ieņēmumu dienesta piedziņas jautājumiem. Sīkāk izmeklēšanas interesēs mēs neko nevaram stāstīt," teica Čerņeckis.

Gada pirmajā ceturksnī pret VID darbiniekiem ir ierosinātas 24 disciplinārlietas, no kurām 12 gadījumos persona ir atbrīvota no amata. Tikmēr VID Finanšu policijas Iekšējās drošības daļa kopš gada sākuma ir uzsākusi divas krimināllietas.

Tuvākajās dienās būs arī skaidrība par dienesta amatpersonu rotāciju, kas varētu ietekmēt vairāk nekā 20 darbiniekus. Kā norādīja Pētersone, vēl šajā lietā "ir jāsaliek visi punkti uz "i"". Darbinieku rotācija gan neesot veids, kā atbrīvoties no negodprātīgiem darbiniekiem, kā tas iepriekš izskanējis medijos.

"Pārpratums ir radies, jo bieži vien tas klusais telefons vai saliekot, kombinējot kopā ir sanācis tā, ka tagad Valsts ieņēmumu dienests mēģina no kaut kādiem darbiniekiem tikt vaļā, rotējot uz āru. Tas ir pilnīgs absurds. Mēs nerunājam par kaut kādu rotēšanu ārpus Valsts ieņēmumu dienesta, lai mēs sevi atbrīvotu no kaut kādiem darbiniekiem, nē. Rotācija ir papildu instruments, lai mēs minimizētu šos riskus koruptīvos," teica VID vadītāja.

Pētersone arī uzsvēra, ka darbinieki par pārkāpumiem netiks pārcelti citos amatos, bet gan saukti pie atbildības. Lai šādus darbiniekus izķertu, dienestā ir izstrādāta speciāla sistēma, kas uzrauga darbinieku un to tuvinieku rocību, iekļaujot arī Ceļu satiksmes drošības direkcijas, Valsts zemes dienesta un citu iestāžu datubāzēs esošo informāciju.

Kā stāsta Pētersone, VID ir pirmā iestāde, kas ar šādu automatizētu sistēmu uzraudzīs savus darbiniekus.

"Tiešām, ir ļoti liels gandarījums, ka mēs esam tādā finiša taisnē, ka mums ir šī sistēma, ka šobrīd tiek integrēti visi šie skaitļi, vadīti iekšā, testēti, apzināti un tiek veidots, strādāts pie šī profila, kuras ir tad tās personas, kurām tieši pievērst pastiprinātu uzmanību, un iegūtu šos pierādījumus, lai tādējādi tiesiskā ceļā mēs virzītos un atbrīvotos no šādiem darbiniekiem," teica VID vadītāja.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un zemnieku savienība) iepriekš uzdeva Pētersonei līdz 1.maijam atbrīvot VID no darbiniekiem, pār kuriem kritusi aizdomu ēna par korupciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti