Zem cirka kupola - akrobāti, žonglieri, suņi, zirgi...

Rīgas cirks atklāj 125. jubilejas sezonu. Programma gada garumā būs piesātināta ar starptautisku mākslinieku priekšnesumiem. Akrobāti, žonglieri, elpu aizraujoši gaisa vingrotāji, jautri klauni, kā arī numuri ar dzīvniekiem - suņu futbols un žonglieri uz auļojošu zirgu muguras.

Rīgas cirkam šogad aprit 125 gadi, un tas ir viens no vecākajiem cirkiem pasaulē. Jubilejas sezonu atklās ar jaunu programmu, kurā piedalās vairāki viesmākslinieki. Maskavas akrobātu grupas vadītājs Rustams Asadullins stāsta, ka trupa izpildīs akrobātiskus lēcienus un priekšnesumus uz krievu kārts. Rīgā komanda ir pirmoreiz.

„Visi cirki ir atšķirīgi pēc formas un izmēriem, bet katrā cirkā ir sava ģimenes atmosfēra, ko šeit, piemēram, rada ļaudis savās uniformās un orķestris. Ir redzams, ka šis cirks ir novecojis, bet tas ir mājīgs un skatītāji šeit ir ļoti tuvu, kas ir svarīgi. Mums arī numurā ir brīdis, kad viens no akrobātiem iet pie skatītājiem izvēlēties kādu meiteni dejai,” par priekšnesumu stāsta Asadullins.

Viens no atraktīvākajiem prikšnesumiem solās būt suņu futbols, kurā buldogi sadalīti divās komandās, augstu lecot, skrienot un grūstoties, cenšas gūt vārtus ar balonu. Tāpat jautrību lieliem un maziem programmā uztur klauni Anna un Anatolijs no Sanktpēterburgas, kas Rīgas cirkā uzstājas jau vairākus gadus un sauc to par mājām:

„Mēs strādājam par klauniem jau sešus gadus, pirms tam paši bijām mākslinieki, bet nu esam pārkvalificējušies par klauniem, jo šis žanrs tuvāks mūsu iekšējai pasaulei. - Cirks ir mākslas forma un arī dzīves veids, jo mēs te esam liela ģimene. Ar visām savām neveiksmēm, panākumiem un priekiem mēs vienlaicīgi mācāmies. Cirks - tā ir atsevišķa pasaule.”

Adrenalīna pilnus brīžus sagādās gaisa vingrotāji riņķos. Sergejs Volkovs un Natālija Zaiko augstu zem cirka kupola velvēm izpildīs sarežģītus trikus ar neticamu vieglumu. Savukārt pēc garāka pārtraukuma Latvijā viesojas žonglieru-ekvilibristu duets Lidija un Leonīds Ignatovi.

Pasaules cirka vēsture sākās ar apmācītu zirgu demonstrēšanu, tādēļ sezonu atklās arī ar lielu grupu skaistu zirgu, kur kāda angļu ģimene izpildīs mūsdienu cirkā retu žanru - žonglieris uz auļojoša zirga.

Cirka ilggadējai vadītājai Lolitai Lipinskai novecojušās ēkas jubilejas gados gan ir dalītas sajūtas.

„Mums cirks nav būvēts karaliski ar samtu, zelta ornamentiem – tā ir plika, pārdomāta, askētiska telpa, kurā tiek uzburta māksla tad, kad nodziest gaisma. Protams, es būtu laimīga, ja atrastos līdzekļi un griba cirku sakārtot, uztaisīt, lielīties,” cerību pauž Lipinska.

Jubilejas gads nodēvēts par dzintara sezonu, jo tas ir Latvijas zelts. Sākot ar šīm brīvdienām programma Rīgas cirkā būs skatāma līdz 3. novembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti