Dienas ziņas

Iedzīvotāji iebilst pret mošejas būvniecību Papē

Dienas ziņas

Skolu tīkla optimizācija ir neizbēgama

Zebrene – sešus gadus bez skolas

Zebrenē pēc skolas slēgšanas kļuvis klusāk un vienmuļāk

Ik gadu Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) apstiprina vairāku skolu slēgšanu. Lielākais optimizācijas vilnis Latviju skāra 2009. un 2010. gadā, kad tika slēgta arī Dobeles novada Zebrenes pamatskola. Pedagogu un vecāku bažas, ka bērni paliks bez pienācīgas izglītības, gan nav apstiprinājušās, taču pagasts ir kļuvis tukšāks un klusāks. Izpalikusi arī cerētā finanšu ekonomija.

Zebrene ir viens no sešiem Dobeles novada  pagastiem, ko skāra skolu optimizācija.

Milzīgajā skolas ēkā tagad atrodas praktiski viss, kas pagastā palicis. „Nu, ir tāds klusums, ka bērnu nav. Tā bija bērni, jaunieši, tagad klusāk. Tagad pensionāri nāk. Te notiek arī visādi sarīkojumi, pasākumi,” saka zupas virtuves saimniece Inta Suščenko.

Par to, ka šeit pirms sešiem gadiem  bijusi skola, vēl šodien liecina mācību grāmatu kaudzes, bet to, ka bērni Zebrenē vēl atgriežas, apliecina krāšņā rokdarbu izstāde.

Ikdienā gan lielie, gan mazie bērni zinības apgūt brauc gan uz Jaunpils un Auces novadiem, gan Kaķeniekiem. „Man divas meitas iet skolā Kaķeniekos,” saka triju bērnu māmiņa Liāna, piebilstot, lai tiktu uz skolu, bērniem jāceļas pusseptiņos no rīta.

Atjaunota un slēgta pagasta centrā gozējas arī katlumāja, jo iedzīvotāju skaits sarūk.  To apliecina arī ģimenes ārsta praksē, kurā reģistrēti vairs tikai 300 pacienti, bet, ja  Dzintras kundze, kura jau 49 gadus ir ārsta palīgs, dosies pelnītā atpūtā, visticamāk, šeit nebūs arī tās. „Nevajadzētu pagastos tik krasi mainīt visu, nolikvidēt,” domā Dzintra Kuhta.

Arī cerētais finasiālais ieguvums izrādījies visai niecīgs.  Pieauguši starpnovadu maksājumi un skolēnu pārvadāšanas izmaksas, bet nedaudz ietaupīt izdodas tikai uz tehnisko darbinieku skaita samazinājumu. „Skolā vairāk ir vajadzīgi apkopēji, remontstrādnieki un virtuves strādnieki,” saka Dobeles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Safranovičs.

Kopš 2009. gada Dobeles novadā slēgtas četras un reorganizētas divas pamatskolas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti