Ždanoka: Krievu savienību nelikvidēs un arī Mamikins turpinās strādāt

Neskatoties uz Latvijas Krievu savienības (LKS) neveiksmi 13.Saeimas vēlēšanās, partija negrasās pašlikvidēties un turpinās strādāt, intervijā aģentūrai LETA paziņoja partijas līdere Tatjana Ždanoka.

Nauda, ko LKS ieguldīja priekšvēlēšanu kampaņā, pamatā izlietota masu pasākumu organizēšanai gan pirms oficiālās vēlēšanu kampaņas, gan pēc, jo saskaņā ar likumu katrs gājiens, sapulce vai mītiņš tiek uzskatīts par priekšvēlēšanu pasākumu, lai arī tajā tika runāts par plašāku jautājumu loku, kas skar mazākumtautību skolēnu izglītību, skaidroja Ždanoka.

"Mums tiek pārmests, ka LKS ir "Kremļa roka". Ja tas tā būtu, mūsu reklāmas iespējas būtu daudz plašākas. LKS budžets ir ļoti pieticīgs, tas sastāv pārsvarā no vienas bijušās un divu esošo Eiropas Parlamenta deputātu ziedojumiem," apgalvoja Ždanoka.

Liela daļa LKS budžeta līdzekļu tikusi iztērēta 15.septembra akcijai. "Mums pietrūka līdzekļu, lai sarīkotu vēl kādas akcijas LKS programmatisko nostāju atbalstam. Savu nostāju varējām izklāstīt tikai vietējā radio Daugavpilī. Ja būtu iespēja realizēt pilnvērtīgu priekšvēlēšanu kampaņu, domāju, ka LKS iegūtu ne tikai esošos 3,2% vēlētāju balsu, bet arī trūkstošās balsis iekļūšanai Saeimā," pārliecināta LKS līdere.

LKS turpmāko četru gadu laikā kā atbalstu no valsts budžeta saņems apmēram 80 000 eiro. Tā ir apmēram tikpat liela summa, kādu partija iztērēja priekšvēlēšanu kampaņai. "Jautājums par to, ka pēc neiekļūšanas parlamentā LKS varētu pašlikvidēties, nepastāv. Mēs turpināsim strādāt," uzsvēra Ždanoka.

Ždanoka par viltus ziņām nodēvēja cita LKS redzama politiķa, Eiropas Parlamenta (EP) deputāta Andreja Mamikina paziņojumu par punkta likšanu politiskajai karjerai. "Mamikina paziņojums "Facebook" bija tipiska viltus ziņa, kas sacerēta, lai izzondētu cilvēku reakciju," uzskata Ždanoka.

"Vai es kandidēšu EP vēlēšanās - par to lems partija. Tagad par to runāt vēl ir par agru. Šis jautājums ir ļoti svarīgs. Es nezinu, kā mēs finansēsim EP priekšvēlēšanu kampaņu, jo patlaban visus līdzekļus ieguldām partijas biroja uzturēšanā un krievu mācību valodas akciju finansēšanā," norādīja Ždanoka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti