Zatlers: Spriedze Ukrainā pašreiz Latviju tieši neapdraud

Latvijai šobrīd nav tiešo militāro draudu, tā uzskata Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītājs Valdis Zatlers. Pirmdien šajā komisijā tika uzklausīti drošības un militāro dienestu pārstāvji. Savukārt otrdienas rītā Zatlers kopā ar citām amatpersonām piedalās Valsts prezidenta Andra Bērziņa sasauktajā Nacionālās drošības padomes sēdē, kur arī tiek analizēta situācija Ukrainā un tās ietekme uz Latvijas drošību.

Zatlers ir pārliecināts, ka Ukrainā notiek karš un Eiropai uz to būtu adekvāti jāreaģē, mācoties no Otrā pasaules kara vēstures. „Varbūt nav daudz šāviņu izšauts, varbūt nogalināto nav tik daudz, bet vienas valsts armija ir reāli okupējusi otras valsts teritoriju. Un tas tieši tā arī būtu jāsauc. Nevajag to saukt kādos pieklājīgos vārdos,” norāda deputāts.

Viņš uzsver, ka Latvijai militāri draudi pašlaik nepastāv: „Varam būt pilnīgi mierīgi. To apgalvo gan mūsu dienesti, gan politiskā vadība, gan mūsu partneri – NATO.”

Zatlers arī norāda uz Latvijas aizsardzības budžetu:

Varbūt šoreiz Ukrainas pērkons liks latviešu politiķiem rīkoties un šo militāro budžetu pacelt.”

Varbūt šis ir īstais brīdis, kad visi iedzīvotāji sapratīs lielāka aizsardzības budžeta nepieciešamību, pauž politiķis.

Tāpat Latvijai būtu jāseko līdzi Krievijas manevriem un militārajām mācībām. „Jāmēģina modelēt, kādus uzbrukuma vai aizsardzības plānus viņi realizē. Un, protams, mums jābūt gataviem pašiem spēlēt treniņu karaspēles pret saviem kaimiņiem, jo, būsim atklāti, militārā klātbūtne pie mūsu robežām Krievijai ir ļoti ietekmīga,” norāda Zatlers.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti