Rīta intervija

Lolita Čigāne par "Rail Baltica" projekta virzību un valstu domstarpībām

Rīta intervija

Ingmārs Līdaka par iecerēm saistībā ar Rīgas Zooloģiskā dārza turpmāko darbību

Intervija ar bijušo Valsts prezidentu Valdi Zatleru

Zatlers piesardzīgs par pierādījumu savākšanu «Rimšēviča lietā»

Pierādījumu savākšana tā sauktajā Rimšēviča krimināllietā, kurā Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs tiek turēts aizdomās par kukuļnemšanu, nebūs viegla. To intervijā Latvijas Radio pieļāva bijušais Latvijas prezidents Valdis Zatlers.

Pēc viņa teiktā, parasti kukuļņemšanā pieķer brīdī, kad kukulis tiek nodots. "Un arī tad, pieķerot ar pusmiljonu koferīti, mums iet ļoti grūti ar pierādījumu nostiprināšanu. Un pat, ja viss tas ir kārtībā, iet ļoti grūti ar likumu interpretēšanu.

Mums ir ļoti slikta pieredze," skaidroja Zatlers.

Spriežot pēc publiskajā telpā pieejamās informācijas, Rimšēviča lietā ir runa par vairākus gadus seniem notikumiem.

"Kas tad varētu būt tie pierādījumi? Acīmredzot kādi neskaidri bankas pārvedumi, jau vairs pie rokas neko nevar pieķert. Tie [pierādījumi] vairākus gadus ir gulējuši, tagad ir parādījušies," sprieda Zatlers.

Viņš norādīja: tā kā jau ir ierosināts kriminālprocess, ir aizliegts pielietot speciālās izmeklēšanas metodes.

"Rimšēviču vairs nevar izsekot, nevar klausīties viņa telefonsarunas, nevar atvērt viņa e-pastus, ko varbūt varēja darīt līdz tam - operatīvās izmeklēšanas laikā.

Tā kā es nedomāju, ka šis process būs ļoti viegls," teica Zatlers.

KONTEKSTS

Latvijas Bankas prezidents Rimšēvičs tiek turēts aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā - ne mazāk kā 100 000 eiro organizētā grupā.

Lietu uzraugošā prokurore Viorika Jirgena iepriekš norādīja, ka nav pazīmju, ka nākotnē Latvijas Bankas prezidenta Rimšēviča krimināllietā netiks celtas apsūdzības. Viņa norādīja, ka izmeklēšana nebūs viegla, ņemot vērā iesaistītās personas, taču salīdzinājumā ar citām apjomīgām krimināllietām par ļoti grandiozu šo lietu nevarot uzskatīt.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti