Labrīt

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs pieejams audio gids vieglajā valodā

Labrīt

Novadpētniecības skolā Aizputē šogad uzmanību pievērš kulnārajam mantojumam

Valdis Zatlers: ES jāizbeidz samierināšanās un pat izpatikšanas politika pret Krieviju

Zatlers: Izpatikšanas politika pret Krieviju Eiropā ir pagātnes domāšanas inerce

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Samierināšanas, izpatikšanas politika pret Krieviju Eiropā ir pagātnes domāšanas inerce, intervijā Latvijas Radio sacīja eksprezidents Valdis Zatlers.

Viņš uzskata, ka Eiropa lēnām kļūst arvien redzīgāka un saprot, kur ir konflikta būtība starp Krieviju un Ukrainu. "Mēs ātri sapratām, jo mums ir vēsturiskā pieredze, ātri sapratām analoģijas. Eiropa arī pamazām [saprot]," secināja Zatlers.

Pēc viņa teiktā, Eiropa ir arī pamodusies un aptvērusi, ka jābūt skaidrai kopējai ārpolitikai visā Eiropā. Par spīti kādiem cilvēkiem Eiropā, kas domā citādi, Zatlers uzskata, ka šķelšanās nenotiks, jo vienotība ir Eiropas izdzīvošanas priekšnoteikums.

Runājot par Eiropas iedzīvotāju attieksmi, eksprezidents norādīja, ka cilvēkiem nav lielas izvēles. "Vai nu ļaujam saplosīt un iznīcināt vienu Eiropas valsti, kas ir pretrunā ar Eiropas vērtībām, vai arī samierināmies ar to, ka ir augstākas cenas," situāciju aprakstīja Zatlers.

Roberta Šūmaņa fonds un sabiedriskās politikas centrs "Providus" 2. jūnijā plkst. 15.30 rīko sarunu par piederības sajūtu Eiropai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti