Zāļu valsts aģentūras direktora amata kandidāts negūst veselības ministres atbalstu

Pretendents, kurš konkursā uz direktora amatu Zāļu valsts aģentūrā (ZVA) guvis visaugstāko novērtējumu, nav saņēmis nozares ministres Līgas Meņģelsones atbalstu un līdz ar to netiks virzīts apstiprināšanai Ministru kabinetā, informēja Valsts kancelejā.

Pēc Veselības ministrijas lūguma, ZVA direktora atlase veikta atklātā konkursā, ko organizēja Valsts kanceleja. Konkursam kvalificējās pretendenti, kuri atbilda sludinājumā definētajām obligātajām prasībām. Atbilstoši atlases noteikumiem konkursa otrajā kārtā bija jāvērtē pretendentu motivācija ieņemt šo amatu un atbildes uz komisijas jautājumiem. Tāpat pretendentiem bija jāizklāsta savs redzējums par ZVA prioritātēm un attīstību turpmākajos piecos gados.

Uz konkursa fināla jeb trešo kārtu tika izvirzīts viens pretendents. Trešās kārtas laikā tika izvērtētas pretendenta vadības kompetences: stratēģiskais redzējums, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, komandas vadīšana, darbinieku motivēšana un attīstīšana, pārmaiņu vadīšana.

Konkursa finālists sasniedza nepieciešamo vērtējuma līmeni, lai vērtēšanas komisija šo pretendentu varētu ieteikt nozares ministrei iecelšanai ZVA direktora amatā. Vienlaikus, balstoties uz Valsts civildienesta likumu, nozares ministram ir tiesības konkursa komisijas ieteikto pretendentu neapstiprināt virzīšanai Ministru kabinetā.

Veselības ministre izmantoja minētās tiesības un ir izvēlējusies ieteikto amata pretendentu nevirzīt Ministru kabineta apstiprinājumam.

Kas ir šis veselības ministres noraidītais kandidāts, pašlaik nav zināms.  

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija Veselības ministrijas valsts sekretāre Indra Dreika, Nacionālā veselības dienesta direktors Āris Kasparāns, biedrības "Veselības aprūpes darba devēju asociācija" izpilddirektore Ināra Pētersone, VSIA "Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca" valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš. Tāpat pretendentu vērtēšanā piedalījās neatkarīga novērotāja – Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātes dekāne, profesore Dace Bandere.

Jautāti, vai uz aģentūras direktora amatu tiks sludināts atkārtots konkurss, Valsts kancelejā norādīja, ka turpmākie procesi atkarīgi no veselības ministres lēmuma –

ir iespējams attiecīgajā amatā pārrotēt amata prasībām atbilstošu ierēdni vai arī aicināt Valsts kanceleju organizēt amata konkursu.

KONTEKSTS:

ZVA direktora amats 2021. gadā kļuva vakants pēc tam, kad Svenam Henkuzenam tika piemērots disciplinārsods – pazemināšana amatā uz trim gadiem. Kaut arī vakcīnu iepirkšana nav iestādes pienākumos, disciplinārlieta tika sākta saistībā ar neizdarībām "BioNTech/Pfizer" vakcīnu iepirkšanā 2020. gada nogalē, jo Henkuzens tajā spēlēja nozīmīgu lomu.

Pērn rīkotajā konkursā uz ZVA direktora amatu bija pieteikušies pieci pretendenti, bet komisija lēma konkursu noslēgt bez rezultāta. No jauna izsludinātajā konkursā uz konkursa otro kārtu virzīti divi pretendenti, bet uz trešo - viens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti