Zāļu valsts aģentūra šogad saņēmusi 281 ziņojumu par zāļu radītām blaknēm

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) līdz šā gada 1.novembrim saņēmusi 281 ziņojumu par zāļu radītām blaknēm. Vidēji aģentūra katru gadu saņem ap 300 sūdzību no ārstiem, pacientiem un farmaceitiem. 

Šogad visbiežāk cilvēki ziņojuši par tādām blaknēm kā ādas izsitumi, caureja, slikta dūša un citiem, taču bijuši arī nopietnāki kaitējumi veselībai, piemēram, asins trombu veidošanās.

Lai izvairītos no šādām situācijām, ZVA aicina pacientus rūpīgi ievērot medikamentu lietošanas instrukciju, kā arī informēt ārstu vai farmaceitu par citām zālēm, ja tādas lieto.

Zāļu valsts aģentūra šogad saņēmusi 281 ziņojumu par zāļu radītām blaknēm

  "Lai mazinātu iespējamību, ka, lietojot zāles, rodas blaknes, Zāļu valsts aģentūra aicina pacientus vienmēr ievērot ārsta un farmaceita ieteikumus par zāļu lietošanas nosacījumiem, arī zāļu devu, lietošanas intervālu. Kā arī būtiski ārstam un farmaceitam pastāstīt par citām zālēm, kas vienlaikus tiek lietotas," teica ZVA pārstāve Dita Okmane.

  ZVA 2015.gadā saņēma 314 ziņojumus par iespējamām zāļu blaknēm, bet 2014.gadā - 290 ziņojumus. Tos ZVA sniedz ārsti, pacienti, farmaceiti un arī citi veselības aprūpes speciālisti.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti