Zāļu lietošanas drošībai uzsver komunikāciju starp pacientu un ārstu

Jāpievērš uzmanība drošai medikamentu lietošanai – par to diskutēja veselības nozares speciālisti. Viena no atziņām – zāļu lietošanas drošuma pamatā ļoti liela nozīme ir komunikācijai starp pacientu un ārstu.

Eksperti uzsvēra, ka pacientiem nevajadzētu baidīties vai kautrēties uzdot jautājumus par to, kādas zāles tiek izsniegtas, kādam nolūkam tās paredzētas un kādas varētu būt to blakusparādības.

“Mēs to varam jautāt gan slimnīcā, gan ģimenes ārstam. Un tas noteikti ir mums jādara, jo tā ir mūsu pašu drošība,” norādīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Jana Lepiksone.

Vienlaikus diskusijā arī izskanēja bažas par aptieku praksi, piedāvājot arī uztura bagātinātājus un pārtikas piedevas. “Ja pacients pērk zālītes, viņam tiek piedāvātas šīs pārtikas piedevas – ne īsti medikamenti, kuros pacients diezgan bieži iztērē ļoti lielu naudas summu. Es nezinu, vai tā ir tikai pacientu iniciatīva vai tomēr arī aptieku tīklu uzspiests veids, kā mazliet paaugstināt pārdošanu,” sacīja ģimenes ārste Ilze Skuja.

Tāpat diskusijas laikā eksperti norādīja, ka zāļu drošai lietošanai nepieciešams arī sekot līdzi medikamentu derīguma termiņiem. Un arī ārstiem ir svarīgi izvērtēt pacientu iespējas finansiāli atļauties izrakstītās zāles.

Pilns diskusijas ieraksts pieejams Slimību kontroles un profilakses centra sociālās vietnes “Facebook” lapā:

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti