Dienas ziņas

Aicina svinēt kopā, bet ne par ciešu

Dienas ziņas

Koronavīrusa ēnā Maskavā aizvada Uzvaras dienas parādi

Zāļu dienā – ar divriteni pāri Latvijai

Zāļu dienā – pāri Latvijai ar divriteni un sapni par Ventspils velotreka atjaunošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Celties līdz ar pirmo gaismu, lai vēl pirms ugunskura kurināšanas un dziesmu dziedāšanas paspētu velosipēda mugurā šķērsot pusi Latvijas. Šādu Zāļu diena tradīciju ieviesis un jau sesto gadu pēc kārtas piekopj daiļdārznieks Vairis Jankovskis. Viņš cer šādi pievērst uzmanību sapnim par kādreizējā Ventspils lepnuma – velotreka atjaunošanu.

Kā jau jūnijā, saule ir debesīs jau agri un pamatīgi karsē gan pelēko asfaltu, gan riteņbraucējus, kuri pa to devušies 280 kilometru garajā ceļā no Cēsīm uz Ventspili. Abās šajās pilsētās savulaik dzīvojis trīs velosipēdistu – brāļu Jankovsku, vectēvs, velo entuziasts Jānis Zālītis. Viņa mazdēls Vairis, pieminot opapu, distanci starp abām pilsētām tieši Zāļu dienā mēģina pieveikt jau sesto gadu. Pirmo reizi – kopā ar brāļiem Jāni un Miku.

Teju 300 km garais maršruts ved arī caur Rīgu, tāpēc aptuveni četras stundas pēc izbraukšanas no Cēsīm brāļi sastopami galvaspilsētas centrā pie Brīvības pieminekļa – tieši pulksten desmitos riteņbraucēji ieripo Brīvības laukumā. Visiem ir karsti, un idejas autors aizelsies atzīst – labi, ka šogad uz avantūru pierunājis arī brāļus.

“Ja viņi nebūtu, es šaubos, vai šogad izdotos nobraukt, karsts ir baigi,” atzīmē Vairis Jankovskis.

Brāļi savukārt ar savu pirmo Līgo velo braucienu ir gluži apmierināti.

“Neiesildījos varbūt, bet tas tā, bet pēc tam bija baigi labi. Tagad arī ir normāli,” saka Jānis Jankovskis.

Miks Jankovskis uzsver: “Karstums ir tagad, kad sēž, kad brauc, ir foršs vējiņš patīkams. Mazs pretvējš, ideāli apstākļi.”

“Ritenis vienkārši lido. Mēs no sākuma bijām plānojuši 25 kilometrus stundā, maksimāli līdz 30, bet tagad jau ejam 35 kilometrus stundā,” atzīmē Vairis Jankovskis.

Jau no pirmā gada Līgo velo brauciena mērķis bijis arī pēc iespējas dzirdamāk paust vēlmi atjaunot Ventspils velotreku.

Tagad tā vietā ir ledushalle un atlikušas vien fotogrāfijas, bet Vairis Jankovskis ir apņēmības pilns panākt, ka Ventspils atkal kļūst par populāru velotreka treniņu un sacensību vietu,

“Tas ir mans sapnis, lai Ventspilī būtu velotreks. Šis ir sestais gads, brauc un brauks, kamēr būs,” uzsver Vairis Jankovskis.

Un arī turpmāk brauks tieši pirms Jāņiem. Tiesa, ne kādas simboliskas nozīmes dēļ un arī ne lai ceļā smeltos saulgriežu enerģiju, bet aiz tīri praktiska iemesla.

“Visas pārējās dienas jau ir aizņemtas. Jāstrādā un jāstrādā.

Līgo ir brīvdiena, parasti, garas brīvdienas, un arī brīvas šosejas. Cilvēki svin svētkus, visi ir priecīgi un smaidīgi, kāpēc ne,” skaidro Vairis Jankovskis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti