Krustpunktā

Cik saimnieciski un efektīvi valsts pārvalda savus nekustamos īpašumus?

Krustpunktā

No nākamā gada gaidāmas kārtējās izmaiņas elektrības tarifu aprēķināšanā

Daudzviet pilsētās Latvijā nav diennakts aptiekas

Zāļu aģentūra: Diennakts aptiekām rotācijas kārtībā vajadzētu būt katrā pilsētā

Līdzīgi kā Vācijā, arī Latvijā varētu ieviest to, ka rotācijas kārtībā diennakts aptiekai jābūt katrā pilsētā. Tas nozīmētu, ka, piemēram, reizi nedēļā pilsētā aptieka strādātu diennakti.

Jau reiz farmaceitu biedrība nāca klajā ar šādu priekšlikumu, bet ideja neguva atbalstu no aptieku komersantu puses, Latvijas Radio raidījumā „Krustpunktā” skaidroja Zāļu valsts aģentūras direktora vietnieks Jānis Zvejnieks.

Latvijā ir 22 diennakts aptiekas, no tām 10 atrodas Rīgā, pārējās – Ādažos, Cēsīs, Daugavpilī, Kuldīgā, Madonā, Ogrē, Rēzeknē, Siguldā, Tukumā, Ventspilī un Zilupē.

Nakts stundas nav rentablas jeb ienesīgas, tāpēc ne visur atrodas diennakts aptiekas, uzsvēra Zvejnieks. Valsts nenosaka aptieku darba laikus, to dara paši komersanti.

Tāpat viņš atzina, ka daudzas aptiekas strādā līdz plkst.22. Parasti cilvēki diennakts aptiekās iegādājas zāles pret dedzināšanu kuņģī, kā arī zāles pret augstu temperatūru.

Aptieku izvietojums Latvijā uz vidējā Eiropas fona esot ļoti liels, Latvijā kopumā ir 814 aptiekas.

Zvejnieks arī neatbalstīja ideju, ka bezrecepšu zāles varētu tirgot benzīntankos: „Arī bezrecepšu zāles var būt kaitīgas, ja tās nepareizi lieto.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti