Dienas ziņas

Apdomās izmaiņas grozījumos

Dienas ziņas

Jaunieši gūst starptautisku pieredzi

Profesionālo skolu audzēkņi sacenšas meistarībā

Zaļeniekos profesionālo skolu audzēkņi sacenšas krāsošanas un apdares darbu meistarībā

Jelgavas novada Zaļeniekos jau ceturto reizi notiek profesionālo skolu audzēkņu meistarības konkurss krāsošanas un apdares darbos. Šogad tajā piedalās 14 komandas. Lai gan audzēkņu darbu vērtē žūrija, lielākais ieguvums esot nevis diplomi, bet gan iespēja teorētiskās zināšanas pārbaudīt praksē un novērtēt konkurenci, ar ko būs jāsastopas, ieejot darba tirgū.      

Gaitenis Zaļenieku komerciālās amatniecības vidusskolas dienesta viesnīcā  ir aizpagājušā gada profesionālo skolu konkursantu veikums, bet šoreiz topošajiem krāsotājiem un apdares darbu meistariem bija uzticēts nokrāsot sienas istabiņās un papildināt tās ar dekoratīvo apdari.

Zaļenieku skolas būvniecības skolotājs Normunds Strauja saka, ka “no tā iegūst visi, bet galvenais, protams, ir audzēknis”.

“Skola iegūst izremontētas, skaistas istabiņas, bet audzēkņiem tā ir pieredze un kaut kas tāds, ko viņi atcerēsies varbūt ilgāku laiku,” saka skolotājs.

Uzrunātie konkursa dalībnieki ir vienisprātis, ka tas, ka viņu veikums būs redzams vēl gadiem ilgi, uzliek papildu atbildību. Domas gan dalās par to, kurš no uzdevumiem ir sarežģītāks.

Saldus tehnikuma audzēknis Roberts Švarcs sprieda, ka ornamenti ir vieglāki nekā parasta krāsošana, “jo krāsas veids, ar ko krāsojām sienas, ir pirmoreiz, un tas sagādāja grūtības, bet ornamentu izdomāšana un to līmēšana un krāsošana ir viegla”.

Lielplatones internātpamatskolas audzēknis Edgars Grigorjevs savukārt uzskata, ka ornamenti ir grūtāki, “tur ir sarežģītāk, visam jābūt precīzi”.

Šajā konkursā gluži kā darba tirgū uz vienlīdzīgiem noteikumiem startē gan tehnikumu, gan speciālo skolu audzēkņi, kuri apgūst krāsotāja profesiju.

“Ātruma ziņā varbūt šie bērni ir nedaudz lēnāki, bet kvalitātes, izpratnes ziņā un visā pārējā viņi ir līdzvērtīgi,” saka Normunds Strauja.

Kādus paņēmienus izvēlēties uzdevuma paveikšanai, paliek pašu audzēkņu ziņā, bet žūrija pēc septiņiem kritērijiem vērtē galarezultātu.

“Šeit bija tikai nelieli sagataves darbi - nogruntēta virsma, un tālāk viņi paši krāsoja, paši skatījās, cik reižu jākrāso, kā jākrāso. Mēs ne tikai sekojam tam, bet arī palīdzam ar padomu, lai viņi turpmāk arvien precīzāk un pareizāk strādātu,” atzīst žūrijas komisijas loceklis Mairis Ginters.

Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu konkurss krāsošanas un apdares darbos notiek jau gandrīz desmit gadus, bet  Zaļeniekos  audzēkņi tiekas jau ceturto reizi. Šogad konkursā piedalījās 14 komandas no Latvijas un Lietuvas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti