Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Itāļu profesors operē mūsu bērnu sirsniņas

Dienas ziņas

Jātnieku sadraudzības sporta spēles Remtē

Atzīmē Zaļās muižas 240. jubileju

Zaļās muižas 240.jubilejā liek pamatus pagasta novadpētniecībai

Zaļajā muižā dažādos laikos izmitinātas krietni atšķirīgas mācību iestādes: mājturības skola, lauksaimniecības skola, ekonomiskais tehnikums, bet šodien to par savu mājvietu sauc Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola. Atzīmējot muižas 240 gadu un mācību iestādes 95 gadu jubileju, skolā atklāta vēstures ekspozīcija, kas kalpos par pamatu pagasta novadpētniecības muzeja izveidei.

Paņēmuši līdz atmiņu kamoliņu, uz Zaļo muižu, kurā jau kopš 1921.gada mājvietu radusi tagadējā Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola,  atkal dodas tās kādreizējie audzēkņi. „Es pati esmu no Vidzemes. Un, kad es pirmoreiz braucu no Jelgavas, uz šejieni, man likās skaista vieta, tālu var redzēt un vispār tā apkārtne ļoti skaista,” atceras 1974.gada absolvente Raisa Osīte.

Savas pastāvēšanas laikā mācību iestāde 15 reizes mainījusi savu nosaukumu. Daudzkārt mainījušās arī apgūstamās profesijas un mācību programmas.

„1966.gadā pirmoreiz bija Ekonomiskais tehnikums un mācīja  ekonomistus-plānotājus. Solīja arī, ka mums būs šofera tiesības. Drusciņ pabraukt dabūju, bet neiznāca,” stāsta 1968.gada absolvents Ilgonis Dižūrs.

Skarbākās atmiņas par Zaļo muižu un tolaik tajā esošo Mājturības vidusskolu palikušas Modrim Ziemelim, kura tēvs Fricis Ziemelis skolā strādāja, ienākot okupācijas varai, un vadīja pretošanās kustību. „Pretošanās bija tāda - mēs vilksim karogus, mēs kaisīsim proklamācijas, mēs bojāsim, aizspraužot aiz naga grafīta gabaliņu, vēlēšanu biļetenus. Un, lai tie skolnieki neiekristu, mans tētis viņus vadīja,” stāsta Modris  Ziemelis.

Atzīmējot Zaļās muižas 240. un mācību iestādes 95. gadadienu, četrās telpās atklāta  vēsturiskā ekspozīcija, kurā apkopoti arhīva materiāli un laikabiedru liecības.

„Zaļās muižas pils ir iecienīts tūrisma objekts, un starp ekskursantiem vienmēr ir kāds, kurš šo vietu atceras kā savu bijušo skolu, kā savu vecāku, vecvecāku bijušo skolu,” saka vēstures ekspozīcijas izveidotāja Valija Barkovska.

Darbs pie vēstures izpētes turpināsies, un nākotnē plānots Zaļajā muižā izveidot pagasta novadpētniecības muzeju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt