Dienas ziņas

Ziemeļlatgalē veido vienotu tūrisma piedāvājumu

Dienas ziņas

Cimzes mūzikas dienas Valkā

Zaļā partija izbauda varas garšu

«Zaļā partija» grib panākt vides ministra amata izveidi

Latvijas Zaļā partija (LZP) ir zaudējusi agrāko ietekmi vides jautājumos valstī, jo atbildīgā ministrija jau trešo valdību pēc kārtas nav "zaļo" rokās. Vides aizsardzības jautājumi valstī ir atstāti novārtā, uzskata LZP, kas uzskata - būtu jāvērtē iespēja izveidot jaunu vides ministra posteni.

LZP kongresā sestdien, 10.aprīlī, piedalījās vairāk nekā 300 partijas biedru, kurus Jūrmalas Kultūras centrā ar dziesmu priecēja Ogres mērs Artūrs Mangulis. Kongresā partijas biedri aizpildīja tukšo partijas līdzpriekšsēdētāja vietu. Delegāti amatu uzticēja Saeimas deputātam Ingmāram Līdakam, kurš balsojumā apsteidza veselības ministru Gunti Belēviču.

Līdaka, kurš līdz šim bija partijas valdes loceklis, pateicās par atbalstu, taču vēlāk atzina, ka amata maiņa partijā neko viņa darbā nemainīs.

"Nedalīsim amatus. Raugiet, mans skatījums vienmēr ir bijis tāds, ka amats pats par sevi neko nedara un neko nenozīmē. Būdams un arī nebūdams valdē, būdams un arī nebūdams deputāts, es esmu vienmēr uzklausīts, un manā dzīvē nekas nemainīsies," teica Līdaka.

Savā uzrunā tribīnē Līdaka partijas biedriem vēstīja, ka LZP ir zaudējusi kādreizējo ietekmi vides jautājumos. Kopš 2011.gada vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatā nav bijis neviens "zaļo" pārstāvis. Jaunais partijas līdzpriekšsēdētājs uzskata, ka šobrīd vides jautājumi valstī ir atstāti novārtā.

"Līdz ar to man ir skaidrs, ka ir viens no diviem [risinājumiem]. Vai nu Zaļo un zemnieku savienībā, konkrēti, "zaļajiem" jāpārņem ministrijas vadība, vai arī jāizveido atsevišķs valsts ministra postenis tieši vides jautājumos, jo šobrīd skaidrs, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā dominē tomēr pašvaldību intereses un arī ministrs Kaspars Gerhards tieši šajā jomā jūtas zinošāks nekā vides jautājumos, varbūt tāpēc viņš arī tā rezervēti attiecas pret vides jautājumu risināšanu," sprieda Līdaka.

Līdaka vēl nesteidz atbalstīt jauna ministra amata veidošanu, jo pārmaiņas varētu iegūt arī citos ceļos. Tikmēr LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars ir daudz pārliecinātāks par vides ministra vajadzību un par to jau ir runājis ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (Zaļo un zemnieku savienība).

"Tas, ko arī premjerministrs mums ir solījis, ir, ka līdz šīs Saeimas beigām mēs ļoti nopietni izvērtējam to, ka ir nepieciešams atjaunot vides valsts ministru. Respektīvi, lai tad, kad nākamreiz vēlētāji iet pie urnas, lai mums jau ir gatavs priekšlikums, lai tās nav tikai tukšas pļāpas, bet mēs reāli virzām jau uz vēlēšanām savu vides ministra kandidātu," teica Tavars.

Populārākais LZP valdības ministrs ir aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, bet otrs partijas ministrs – veselības ministrs Guntis Belēvičs – vēl slavas saulītē gozēties nevar. Apslimušais premjers Māris Kučinskis vēstulē kongresam norādījis, ka pozitīvi vērtē Belēviča enerģiju, un viņam vēl ir laiks veselības reformas jautājumā, taču tā ir mazāk nekā iepriekš.

Savukārt ministrs pats vairākkārt no tribīnes ikvienam kongresa delegātam skaidroja ne tikai līdz šim paveikto, bet arī vēl darāmos darbus, norādot, ka ir spiests cīnīties ar gadu desmitiem ielaisto slimību – finansiālo mazspēju. Belēvičs apstiprināja, ka turpinās cīnīties par sabiedrības veselības uzlabošanu, un nosauca arī nākamo konkrēto darbu – aizliegt lielos plastmasas alkohola iepakojumus.

"Jūs zināt, kas ir bamšļi? Tās ir tās divlitrīgās alus pudeles. Man ir zemkopības ministra atbalsts šajā lietā. Es iešu ar šo uz priekšu jau ar zemkopības ministra Jāņa Dūklava atbalstu, un mēs aizliegsim šīs 1,5 litrīgās kokteiļu pudeles saldās, ar kurām mūsu jaunieši iesāk iet pa alkoholisma ceļu," teica Belēvičs.

Kā galveno uzdevumu partija likusi gatavošanos nākamgad gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, ar darbiem apliecināt savu zaļo identitāti  un pāri visam nekļūt par partiju, kura nezina, ko darīt ar iegūto varu. 

Veselības ministru partijas delegāti kongresā ievēlēja uz vēl vienu termiņu partijas valdes locekļa amatā, savukārt Ingmāra Līdakas vietu partijas valdē turpmāk ieņems Askolds Kļaviņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt