«Zaļā josta»: Informācijas trūkuma dēļ videi kaitīgo un bīstamo atkritumu infrastruktūra netiek lietota efektīvi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Informācijas trūkuma dēļ videi kaitīgo un bīstamo atkritumu infrastruktūra, kuru iedzīvotājiem ir iespēja lietot bez maksas, netiek lietota efektīvi un tiek piesārņota vide, aģentūru LETA informēja izlietotā iepakojuma apsaimniekošanas uzņēmums "Zaļā josta" mārketinga vadītāja Laima Kubliņa.

Viņa norādīja, ka vienlaikus tiek apdraudēta arī cilvēku veselība un zaudēti vērtīgi resursi, kurus būtu iespējams atgūt, nodrošinot atkritumu pārstrādi.

"Zaļā josta" valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa uzsvēra, ka dažkārt informācijas trūkuma dēļ iedzīvotāji ne tikai piesārņo vidi, bet arī riskē saņemt sodu par nepareizi rīcību ar bīstamiem atkritumiem, cenšoties nakts aizsegā tos aizvest un izmest mežā. Pēc viņa teiktā, bieži vien benzīntanks ir tuvāk par apkārtējo mežu, tāpēc mudina iedzīvotājus būt atbildīgiem un nogādāt nolietotās elektroiekārtas, izlietotās baterijas, kā arī bīstamos atkritumus, piemēram, dienasgaismas spuldzes, ķimikāliju paliekas, šķīdinātājus, neizlietotus medicīniskos preparātus specializētos bīstamo atkritumu savākšanas punktos.

Viņš piebilda, ka patlaban iedzīvotāji aizvien biežāk interesējas par izlietoto bateriju un nolietoto elektroiekārtu drošas utilizācijas iespējām, jo ir gan informēti par to kaitīgumu videi, gan arī to savākšanas infrastruktūra ar katru gadu kļūst aizvien plašāka. Taču bīstamie atkritumi, piemēram, krāsas, lakas, dienasgaismas spuldzes, medicīnas atkritumi, nereti nonāk nešķirotajos sadzīves atkritumos.

"Par šo atkritumu apsaimniekošanas organizēšanu atbildīgas ir pašvaldības. Aicinām iedzīvotājus nepakļaut sevi un tuviniekus riskam, un utilizēt videi kaitīgos un bīstamos atkritumus drošā un legālā veidā," norādīja Lapsa, uzsverot, ka apmeklēt kādu no tuvumā esošām videi kaitīgo preču nodošanas vietām noteikti ir ērtāk, nekā lauzt savu transportlīdzekli, cenšoties aizvest veco ledusskapi vai kasti ar ķimikālijām uz mežu.

Viņš uzsvēra, ka videi kaitīgo preču un bīstamo atkritumu nodošanas vietas iespējams aplūkot portālā "www.atkritumi.lv", kur norādītas ne tikai punktu adreses, bet arī darba laiks un precizēts pieņemamo atkritumu veids. Portālā apkopotas arī citas šķiroto atkritumu nodošanas iespējas visā Latvijā.

Vienlaikus Lapsa uzsvēra, ka sods par neatļautu rīcību ar bīstamajiem atkritumiem fiziskām personām ir no 70 līdz 1000 eiro, juridiskām personām no 280 līdz 2100 eiro.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Zaļā josta" 2018.gadā strādāja ar 7,91 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 81% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa, salīdzinot ar iepriekšējā gada zaudējumiem, bija 683 689 eiro.

Kompānija reģistrēta 2002.gada augustā, un tā pamatkapitāls ir viens miljons eiro. Kompānijas 60% kapitāls pieder SIA "Per Idea" un 40% - SIA "Zaļā karte".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti