Zaķis atkāpjas no «Vienotības» frakcijas vadītāja amata

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Ilggadējais „Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis atkāpies no šī amata, lai nemestu ēnu uz partiju saistībā ar aizdomām par balsu pirkšanu Latgalē, kur cilvēkiem esot solīta nauda par viņa atbalstīšanu.

Zaķis gan pats kategoriski noliedz saistību ar jebkādām nelikumībām vēlēšanās un notikušo uzskata par opozīcijas partijas „Saskaņa” rīkotu provokāciju.

Zaķis neplāno nolikt deputāta mandātu, un plāno strādāt arī 12. Saeimā, kurā ticis ievēlēts kā pirmais no Latgales apgabala

Pēc izskanējušajām aizdomām par balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās Latgalē par labu „Vienotības” frakcijas vadītājam Dzintaram Zaķim, vairāki frakcijas deputāti šodien pieprasīja sasaukt ārkārtas sēdi. Sēdes laikā Zaķis paziņoja, ka no frakcijas vadības atkāpjas, jo pret viņu tiek vērstas rupjas provokācijas. Zaķis gan neplāno nolikt deputāta mandātu, un plāno strādāt arī 12. Saeimā, kurā ticis ievēlēts kā pirmais no Latgales apgabala

„Atkāpos, jo redzu, ka pret mani organizētas rupjas provokācijas, kas met ēnu uz „Vienotību”,” žurnālistiem sacīja Zaķis.

„Man ir aizdomas, ka tās [provokācijas] varētu būt saistītas ar „Saskaņas centru”,” pauda Zaķis, norādot, ka lūgs kārtībsargājošajām iestādēm to pārbaudīt.  

„Man nav citu versiju, es labi zinu, ka neko tamlīdzīgu  neesmu darījis, es zinu, ka pieliku roku pie SC šķelšanas, zinu, ka Zilupes  pašvaldības vadītāja aiziešana no „Saskaņas centra” notika ne bez manas līdzdalības, man ir aizdomas, ka SC pret mani organizē šāda veida provokācijas,” sacīja Zaķis.

Līdz 11.Saeimas pilnvaru termiņa beigām atlikušo nepilno mēnesi „Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja pienākumus uzņemsies viņa vietnieki – Edvards Smiltēns un Lolita Čigāne. Par iespēju Zaķim nākamajā Saeimā kļūt par frakcijas vadītāju šobrīd vispār netiek runāts, bet Čigāne žurnālistiem pauda, ka viņasprāt, Zaķim arī nevajadzētu pieņemt deputāta mandātu.  

Čigāne pastāstīja, ka viņa rosināja sasaukt „Vienotības” frakcijas  ārkārtas sēdi pēc tam,  kad izskanējušas ziņas par iespējamām nelikumībām un balsu pirkšanu Latgalē. Ja Zaķis nebūtu pieņēmis lēmumu atkāpties no frakcijas vadītāja amata, frakcijā viņu no amata atceltu, jo tam pietiktu balsu, pastāstīja Čigāne.   

Arī partijas vadītāja Solvita Āboltiņa bija informēta par sasaukto sēdi un telefoniski atzina, ka Zaķim jāatkāpjas.

Dzintars Zaķis solījis otrdien vakarā sniegt plašāku interviju tiešraidē LTV raidījumam "Panorāma". 

Jau vēstīts, ka „Vienotības” neparastie panākumi dažos Latgales novados, kur tradicionāli uzvaru svinējis „Saskaņas centrs,” kā arī augstais atbalsts „Vienotības” frakcijas vadītājam, jēkabpilietim Dzintaram Zaķim, varētu būt izskaidrojami ar nelikumīgām aktivitātēm - tādas aizdomas otrdien nosūtītā iesniegumā Drošības policijai (DP) ir paudis Viļānu novada domes deputāts, vietējās slimnīcas valdes loceklis un „Vienotības” nodaļas vadītājs Juris Vidiņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti