Zakatistovs: Nostāja pret Kariņa valdību - «KPV LV» deputātu personīgais viedoklis, bet «nekas nav beidzies»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Lai arī divas partijas “KPV LV” deputātes paziņoja, ka nav gatavas atbalstīt topošo Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) valdību, tas ir viņu personīgais viedoklis, un partija turpina strādāt kopā ar pārējiem potenciālajiem koalīcijas partneriem, piektdien, 18. janvārī, pēc Kariņa tikšanās ar “KPV LV” pārstāvjiem pauda politiķi.

“KPV LV” frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs teica, ka tikšanās laikā apspriests process līdz valdības veidošanai. Bet Kariņš noliedza, ka “KPV LV” atbalsts vispār būtu sarunas temats.

Pēc tikšanās “KPV LV” frakcijas vadītājs Atis Zakatistovs Latvijas Radio sacīja, ka Lindas Liepiņas un Karinas Sprūdes paziņojums, ka tās neatbalstīs Kariņa valdību, ja deklarācijā nebūs iekļauta apņemšanās likvidēt obligāto iepirkuma komponenti jeb OIK, ir viņu viedoklis.

„Tas ir emocionāls process. Es gribētu lūgt, lai sabiedrība saprot, ka cilvēki nav mašīnas, bet gan emocionālas būtnes.  Jā, mēs esam emocionāli,” sacīja Zakatistovs.

Jautāts, vai frakcijas disciplīna netika pārkāpta, viņš uzsvēra, ka “frakcijā mēs esam skaidri pateikuši, ka ir frakcijas oficiālais viedoklis un ir deputātu personiskais. Šeit izskanēja personiskais deputāta viedoklis. Iespējams, emocionālāk, nekā kāds to sagaidītu.”

Vai deputātes varēs balsot atšķirīgi, “to mēs redzēsim, nav nekas beidzies vēl”.

Cik daudz cilvēku varētu sekot viņu piemēram, Zakatistovs nevēlējās teikt, piebilstot, ka “nekas vēl nav beidzies, beigsies tajā brīdī, kad būs paraksti un balsis nodotas”.

Savukārt Sprūde piektdien pēcpusdienā žurnālistiem skaidroja, ka viņai no sākuma bija negatīvs noskaņojums, viņai vienalga, ar kuru partiju strādāt, bet galvenais nosacījums ir obligātās iepirkuma komponentes jeb OIK atcelšana.

“Ja melno krāsu nosaukt par tumši balto, viņa paliks melna. Es to neatbalstīšu. Es gribu redzēt, lai tur [valdības deklarācijā] ir vārds “pretlikumīgs”, “prettiesisks”. Es šos vārdus tur neredzēju,” sacīja Sprūde.

Viņa arī uzskata, ka bija pareizi pārkāpt frakcijas disciplīnu “un pateikt to, ko es domāju”.

Viņa arī pieļāva, ka citi frakcijas kolēģi varētu sekot viņas piemēram un neatbalstīt Krišjāņa Kariņa valdību, ja tā neapņemsies atcelt OIK.

Tajā pašā laikā viņa pieļāva, ka “varbūt es arī nospiedīšu to pogu [“par” valdības apstiprināšanu], ja es redzēšu, ka mēs varēsim izpildīt to, ko esam solījuši”.  

KONTEKSTS:

Kariņa valdības veidošanā piedalās piecas no septiņām 13. Saeimā iekļuvušajām partijām,  atstājot opozīcijā Zaļo un Zemnieku savienību un “Saskaņu”, un šādai koalīcijai būtu 66 no 100 Saeimas deputātu balsīm, taču jau 3 no 16 “KPV LV” frakcijas  deputātiem solīja nebalsot par Kariņa valdību.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis 7. janvārī nominēja Krišjāni Kariņu premjerministra amatam. Valdības kodolu veido "Jaunā Vienotība", Jaunā konservatīvā partija (JKP), "Attīstībai/ Par!", Nacionālā apvienība un "KPV LV". Visu piecu politisko spēku Saeimas frakciju pārstāvji prezidentam apliecinājuši gatavību atbalstīt Kariņa nomināciju. Kariņš pauda gatavību valdības deklarāciju pabeigt divu nedēļu laikā, lai janvāra pēdējā nedēļā varētu notikt balsojums Saeimā jaunās valdības apstiprināšanai.

Kopš Saeimas vēlēšanām pagājuši trīs mēneši. Valdību mēģināja izveidot gan JKP līderis Jānis Bordāns, gan viens no "KPV LV" līderiem Aldis Gobzems, taču šie mēģinājumi cieta neveiksmi. Decembra vidū  iniciatīvu valdības veidošanā uzņēmās parlamentā mazāk pārstāvētā politiskā spēka "Jaunā Vienotība" politiķis Krišjānis Kariņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti