Dienas ziņas

Folkloras nometne Latgales reģiona bērniem

Dienas ziņas

Degumnieku lidlaukā aizvadīts Aviācijas festivāls

«Zāģeros» tiekas aizbildņu un audžuģimenes

«Zāģeros» aizbildņu un audžuģimenes atpūšas no grūtās ikdienas

Viena aktīva diena lauku sētā – šādu iespēju aizbildņu un audžuģimenēm no apkārtējiem pagastiem dāvāja Kuldīgas novada Īvandes pagasta “Zāģeru” saimniece. Viņa atzīst – darījusi to pirmo reizi un vēlējusies ieguldīt arī savu artavu, lai cilvēku ikdienu darītu krāsaināku. “Zāģeros” sapulcējās aptuveni 40 ļaužu.      

Pasākumā pie dažādiem mūzikas instrumentiem tiek ikviens, kurš to vēlējies, un, kamēr laukā līņā, kopīgai muzicēšanai var ļauties arī telpās. Tā ir viena no aktivitātēm, kuru izbaudīja Īvandes pagasta bioloģiskajā zemnieku saimniecībā “Zāģeri” saaicinātās aizbildņu un audžu ģimenes.

Pati saimniece Igita Aija Kociņa atzīst, ka savā sētā šādu labdarības pasākumu rīko pirmo reizi. Viņa saka – apkārt ir koki, zaļa zāle, skaista daba, putni čivina, tā ir laba atpūta no saspringtās ikdienas.

 “Man visu laiku gribējies kaut kas cilvēkiem palīdzēt, lai labi ne tikai man, bet arī apkārtējiem. “Gandarījums redzēt cilvēku sejas, priecīgos bērnus,” saka saimniece.

Bioloģiskās saimniecības pamatnodarbošanās ir gaļas liellopu audzēšana, bet tajā ir sastopami visi lauku sētas dzīvnieki. Saimniecībā arī audzē zirgus un māca jāšanas prasmes, visu to izbaudīja arī saaicinātie viesi.  

Ilga Valdmane no Apriķiem saviem mazbērniem ir aizbildne jau astoņus gadus. Viņa neslēpj, ka ikdiena nav viegla, arī veselība pieklibo, tomēr cenšas iet laikam līdzi, ļaujot mazbērniem izjust ģimeniskumu un pabūt pēc iespējas dažādās vietās un pasākumos. 

 “Es pati personīgi izvadāt nevaru, bet cenšos, te ir ļoti forši, es jūtos brīvi, bērni jūtas brīvi, esmu priecīga, ka varēju atbraukt,” saka Ilga Valdmane.

Aina Spitāne no Kuldīgas aizbildne saviem mazbērniem bijusi jau 21 gadu. Viena mazmeita jau auklē savu bērniņu un ir pieaugusi, tagad aizbildnībā ir otra nepilngadīgā mazmeita. Viņa atzīst, ka šādi pasākumi ir laba atpūta no grūtās ikdienas. 

“Saliedē, iepazīst cilvēkus, satiekas kopā, kaut ko iemācās jaunu.. Tiešām gribas cilvēkiem, ka viņus ievēro pa to darbu,” nosaka Aina Spitāne.

“Zāģeru” saimniece pasākumu rīkoja ar Kuldīgas metodistu draudzes atbalstu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt