Dienas ziņas

Remontē ceļu starp Sabili un Kandavu

Dienas ziņas

Baltijas ceļa ideja pieder igauņiem

Šogad Bauskā apkures tarifus nepaaugstinās

«Windau» tarifa kāpums Bauskas siltuma patērētājus neietekmēšot

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ceturtdien apstiprināja tarifu kāpumu Zviedrijā reģistrētam uzņēmumam SIA ''Windau''. No šā gada 1. oktobra  to paaugstinās par 72% bez pievienotās vērtības nodokļa.  Uzņēmums ''Bauskas siltums”, kas iepērk  koģenerācijas stacijā saražoto siltumu, gan mierina iedzīvotājus, ka viņus straujais cenu lēciens neskars. 

Šogad siltumenerģijas gala tarifs netikšot paaugstināts, bet nākamgad jau plānots gāzi aizstāt ar  šķeldu.

Līdz šim uzņēmuma ''Bauskas siltums''  sadarbība ar SIA ''Windau'' baušķeniekiem nodrošināja vienu no zemākajiem apkures tarifiem Latvijā, bet jau no šā gada 1.oktobra SIA ''Windau'' saražotais siltums būs par 72% dārgāks. Pavasarī pašvaldība solīja - ja regulators apstiprinās šādu kāpumu, līgums tikšot lauzts, tomēr tagad domas ir mainījušās.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks (Nacionālā apvienība) norādīja, ka arī ar augstāko tarifu „galarezultāts ir zemāks nekā, ja mēs paši sadedzinātu gāzi savā katlumājā, jo SIA ''Windau'' pamata peļņa ir no elektrības, un tas siltums ir kā blakusprodukts”.

Iedzīvotāji  dramatisko cenu lēcienu savos maciņos gan  neizjutīšot.  Tarifu  plānots paaugstināt vien par 15-20%, tomēr, ņemot vērā ilgo tarifa apstiprināšanas procedūru,  šajā apkures sezonā, visticamāk,  tarifi būs atkarīgi vien no gāzes cenu svārstībām.

Bet ilgtermiņā  aizstāt siltumu, kas tiek iepirkts no uzņēmuma „Windau”, varētu jauna šķeldas katlu māja, kas šobrīd jau tiekot projektēta.

SIA''Bauskas siltums'' valdes loceklis Ilmārs Rūsis stāstīja, ka šķeldas katlumāja darbosies pamatslodzē, „bet ar gāzes katliem piepildīsim pīķa slodzes aukstajos mēnešos, protams, mainīgais lielums ir arī šķeldas cena, bet, šķiet, ka šobrīd viņa ir salīdzinoši stabilizējusies”.

Turklāt, nomainot kurināmā veidu pret šķeldu, mazinātos arī atkarība no neprognozējamiem lielās kaimiņvalsts lēmumiem. Tiek plānots, ka jaunā katlu māja varētu tikt uzbūvēta nākamā gada laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt