VVD un «Skonto būves» «stīvēšanās» ap gudrona dīķiem var apdraudēt vidi un sadārdzināt sanāciju

Samilzušās domstarpības starp Valsts vides dienestu (VVD) un uzņēmumu "Skonto Būve" gudrona dīķu sanācijas projektā potenciāli rada jaunus draudus apkārtējai videi un palielina arī potenciālās projekta izmaksas.

Domstarpības par to, vai uzņēmums "Skonto būve" ir paveicis līgumā paredzētos darbus Inčukalna gudrona dīķu sanācijas projektā, šobrīd draud sadārdzināt skandalozo slavu ieguvušo projektu par vairākiem miljoniem.

"Skonto būve"' uzskata, ka no uzņēmuma nepamatoti tiek pieprasīts veikt darbus, kuru apjoms pārsniedz sākotnēji līgumā paredzētos, stāsta uzņēmuma pilnvarotais jurists Gvido Seņkāns.

""Skonto būve" piedāvāja meklēt risinājumus, ko darīt tālāk, jo ir skaidrs, ka gudrona apjoms ir izrādījies lielāks. VVD paziņoja, ka "Skonto būvei" ir jāizstrādā viss apjoms neatkarīgi no tā, cik liels tas tur būs. Tā kā "Skonto būve" atsakās to izpildīt, tad viņi lauž līgumu. "Skonto būve" uzskata to paziņojumu par prettiesisku un ir vērsusies tiesā, lai to apstrīdētu," teica Seņkāns, norādot, ka uzņēmuma ieskatā līgums nav lauzts.

Tomēr par galveno problēmu kļuvis fakts, ka uzņēmums ar savu nolīgto apsardzi ierobežojis piekļuvi atkritumu poligonam. VVD vadītāja Inga Koļegova stāsta, ka tas liedz veikt operatīvos darbus, lai nepieļautu tālāku piesārņojuma izplatīšanos.

"Šodien, atbraucot šeit, mēs ieraugām pavisam citādāku ainu, nekā tā bija vēl vakar. "Skonto būve" ir izvietojusi vārtus, caur kuriem nebūs iespējams doties. Faktiski ir ļoti apdraudēts mūsu primārais uzdevums šobrīd  - nosegt šos dīķus, lai pasargātu no tālākas piesārņojuma izplatības un turpmākām izmaksām tā attīrīšanai," teica VVD vadītāja.

Pēc VVD vadītājas teiktā, jau šobrīd arī tiek gatavots jauns iepirkums, lai ieilgušo projektu turpinātu. Iepirkuma gatavošanā tiek ņemtas vērā visas iepriekš gūtās mācības. "Cenšamies visas iespējamās lietas paredzēt nolikumā, lai nākamais iepirkums būtu veiksmīgs," teica Koļegova.

Savukārt "Skonto būve" norāda, ka VVD iecerētie darbi poligona iekonservēšanai esot novilcināti, un dienests projektā ir pieļāvis valsts budžeta līdzekļu izšķiešanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti