VVD pārņēmis Inčukalna gudrona dīķu apsardzi; «Skonto būve» par to lūdz sākt kriminālprocesu

Valsts vides dienests (VVD) piektdien pārņēmis apsardzi Inčukalna gudrona dīķu teritorijā, savukārt SIA "Skonto būve" uzskata, ka notikusi krimināli sodāma rīcība un lūgusi Valsts policiju (VP) par šo faktu sākt kriminālprocesu.

VVD pārstāve Jūlija Ņikitina sacīja, ka VVD jau vairākkārt ir lūdzis "Skonto būvi" atbrīvot objekta teritoriju, tikuši noteikti vairāki termiņi, taču uzņēmums uz to nav reaģējis.

"Šodien VVD pārņēma objekta, kurš atrodas VVD valdījumā, apsardzi. Uzņēmumam nav liegtas tiesības piekļūt savam īpašumam un tehnikai, kas atrodas objektā, iepriekš to saskaņojot ar VVD," sacīja Ņikitina.

Viņa piebilda, ka tagad Inčukalna gudrona dīķu objekta apsardzi veic apsardzes kompānija SIA "RD Consult".

Savukārt "Skonto būves" pilnvarotais jurists Gvido Senkāns sacīja, ka piektdien plkst.16.30 bruņota privātā apsardzes kompānija VVD uzdevumā ielauzās "Skonto būves" objekta pie Inčukalna gudrona dīķa apsargātajā un norobežotajā teritorijā.

""Skonto būve" pauž dziļu neizpratni par atbildīgas valsts institūcijas pielietotām reiderisma metodēm civiltiesiska strīda risināšanā. Mēs sagaidām, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija spers attiecīgos soļus, izvērtējot VVD vadības rīcību un atbilstību ieņemamajam amatam. VVD vadības šodienas rīcība ir prettiesiska un krimināli sodāma pēc vairākiem Krimināllikuma pantiem - gan par patvarību, gan valsts amatpersonas dienesta stāvokļa rupju pārkāpumu, gan arī sveša īpašuma bojāšanu," paziņoja Senkāns.

"Skonto būve" ir lūgusi VP saistībā ar notikušo sākt kriminālprocesu un saukt vainīgās personas pie atbildības.

VP pārstāvis Dairis Anučins apstiprināja, ka policija šovakar saņēmusi izsaukumu no Inčukalna gudrona dīķiem par, iespējams, nelikumīgu iekļūšanu objektā. Policija devusies uz notikuma vietu. VP notikuma vietā pieņemtais lēmums būs zināms pirmdien, 31.augustā.

Kā ziņots, VVD pieaicinātais inženieru uzņēmums SIA "Geo Consultants" patlaban veic mērījumus Inčukalna sērskābā gudrona dīķos, lai noskaidrotu atlikušo gudrona apjomu. Būvfirma SIA "Skonto būve" uzskata, ka "Geo Consultants" darbības gudrona dīķos ir pretrunā ar VVD paziņojumiem par līguma laušanu un iepriekš norādītie gudrona apjomi no VVD puses ir bijuši maldinoši vai neprecīzi.

VVD šos mērījumus skaidro ar inventarizāciju, lai noteiktu darbu, preču un uzņēmēja - SIA "Skonto būve" - dokumentu vērtību, kā arī citas summas, kas pienākas uzņēmējam par darbiem, kas izpildīti saskaņā ar līgumu.

Savukārt "Skonto būve" norāda, ka "Geo Consultants" darbošanās Inčukalna dienvidu dīķa objektā VVD uzdevumā ir pilnīgā pretrunā ar VVD apgalvojumiem par līguma "Vēsturiski piesārņotās vietas "Inčukalna sērskābā gudrona dīķi" projektēšana un sanācijas darbi" laušanu ar "Skonto būvi".

Iepriekš VVD aizturēja darba samaksas izmaksu 1,8 miljonu eiro apmērā "Skonto būvei" par martā veiktajiem sanācijas darbiem Inčukalnā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti