VVD aicina divas kompānijas iesniegt piedāvājumus gudrona dīķu sanācijas otrajam posmam

Valsts vides dienests (VVD) pirmdien, 13. martā, aicinājis divus uzņēmumus - "Inčukalns Eko" un AS "A.C.B." - sagatavot savus piedāvājumus Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas darbu otrajam posmam. Par to pirmdien paziņoja VVD vadītāja Inga Koļegova.

Pēc viņas teiktā, VVD iepirkumu par Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas projekta darbu turpināšanu izsludināja pērn februārī.

"Tātad pirmā kārta mums ir prasījusi veselu gadu. Tas ir saistīts gan ar to, ka šis iepirkums ir ļoti apjomīgs un ļoti sarežģīts, gan arī ar  to, ka jāsaskaņo savi viedokļi valsts pārvaldē ar vairākām institūcijām. Rezultātā tas ir prasījis pietiekami daudz laika," atzina VVD vadītāja.

VVD aicina divas kompānijas iesniegt piedāvājumus gudrona dīķu sanācijas otrajam posmam
00:00 / 00:53
Lejuplādēt

Pēc viņas sacītā, iepirkuma procedūra nonākusi nākošajā posmā - sarunu procedūrā tiek sākta nākamā fāze. Proti, no minētajām divām kompānijām tiek gaidīti tehniskie un finanšu piedāvājumi Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas darbu otrajam posmam.

Koļegova piebilda, ka sanāksmē 21. martā ar abiem projekta īstenošanas pretendentiem plānots vienoties, cik ilgā laikā viņi varētu iesniegt savus piedāvājumus. VVD paredzējis, ka to varētu izdarīt aptuveni mēneša laikā.

Galvenie kritēriji būs cena un darba izpildes laiks. Taču finišam noteikti jābūt sasniegtam līdz 2023. gadam, citādi nāksies atmaksāt pirmajā attīrīšanas posmā jau izlietoto Eiropas finansējumu.

VVD arī prasīs, lai darbu veicējs nepārsniedz noteiktos 25 miljonus eiro, un netiek pieļauts, ka gudronu dīķu attīrīšanas izmaksas varētu tikt palielinātas vēlreiz.

Lai arī tiesvedība ar iepriekšējiem darbu veicējiem - "Skonto būve" - vēl turpinās, VVD no uzņēmuma nule atguvis vairāk nekā četrus miljonus eiro.

"Tā ir līguma izpildes garantijas nauda, kas tiek glabāta tādam nolūkam, ja gadījumā uzņēmējs neizpilda savas saistības. Un mēs esam šo garantijas naudu pieprasījuši un arī saņēmuši. Garantijas nauda ir mūsu kontā," teica VVD vadītāja.

Nauda tiks lietota gudrona dīķu attīrīšanas projekta pabeigšanai. "Skonto būve" līguma izpildes garantijas naudas samaksu gan apstrīdējusi tiesā, taču pirmais lēmums nav uzņēmumam labvēlīgs. 

Jau ziņots, ka projekta par Inčukalna sērskābo gudrona dīķu sanāciju kopējās izmaksas tiek lēstas no 45 līdz 53,6  miljoniem eiro. Projekts sadalīta divos posmos, kur pirmajā kārtā līdz 2013.gadam faktiskās izmaksas bija 28 miljoni eiro, tostarp 19 miljoni no Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma. Otrā posmā indikatīvās izmaksas paredzētas no 17 līdz 25 miljoniem eiro. 

Iepriekš pār Inčukalna Dienvidu gudrona dīķi ierīkots pagaidu ūdens necaurlaidīgais pārklājums, lai nepieļautu dīķī palikušā piesārņojuma sajaukšanos ar lietus un sniega kušanas ūdeņiem. Pusgada laikā veikta izpēte priekšlikumu izstrādei turpmāko sanācijas darbu risinājumiem Dienvidu un Ziemeļu dīķī, kā arī atlikušā gudrona apjoma aprēķini Dienvidu dīķī.

Tāpat ziņots, ka saskaņā ar 2010.gadā noslēgto līgumu dīķu sanācijai bija paredzēts novirzīt 28,5 miljonus eiro. Taču vēlāk finansējums par sanācijas darbiem palielināts līdz nepilniem 45 miljoniem eiro. Tas saistīts ar "gudrona izpētītajām netipiskajām īpašībām un ar tām saistīto sanācijas procesa organizatorisko un tehnisko risinājumu maiņu".

VVD un "Skonto būvei" vairākkārt bijušas nesaskaņas Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas projektā. Uzņēmums pārmeta VVD gan sabiedrības maldināšanu par patieso gudrona apjomu, gan arī nemaksāšanu par padarītajiem darbiem. Saistībā ar maksājumu kavējumu uzņēmums vērsās tiesā pret VVD.

Vēlāk VVD nolēma pārtraukt līgumu ar "Skonto būvi" par Inčukalna sērskābo gudrona dīķu sanāciju, skaidrojot to ar uzņēmuma paziņojumiem un rīcību, kas vērsta uz līguma saistību nepildīšanu.

VVD iepriekš norādīja, ka par jau paveiktajiem darbiem "Skonto būvei" līdz šim izmaksāti aptuveni 26,5 miljoni eiro. Atlikušais finansējums jāapgūst līdz 2019. gadam, lai nezaudētu 70% ERAF līdzfinansējuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt