VUGD 164 trauksmes sirēnu pārbaudē nenostrādāja divas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Otrdien, 22. novembrī, visā Latvijā tika ieslēgtas trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu to darbību. Pārbaudē nenostrādāja divas sirēnas, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

VUGD sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru visā Latvijā ieslēdza trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas darbību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, iespējamos bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā, skaņas signāla dzirdamību un citus tehniskos parametrus.

Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas atrodas Latvijas teritorijā, mobilo sakaru operatori nosūtīja SMS ar informāciju, ka notiek plānota trauksmes sirēnu pārbaude.

VUGD civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks Ivars Nakurts
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

Pārbaudes rezultāti

Bez traucējumiem un bojājumiem nostrādāja 162 no 164 izvietotajām trauksmes sirēnām, no kurām deviņas iedarbinātas manuāli.

Trauksmes sirēnu pārbaudes rezultāti:

  • Rīgā un Rīgas reģionā no 55 izvietotajām sirēnām viena nenostrādāja;
  • no 29 Kurzemē izvietotajām trauksmes sirēnām viena nenostrādāja;
  • Zemgalē nostrādāja visas 23 izvietotās sirēnas;
  • Latgalē nostrādāja visas 29 izvietotās sirēnas;
  • Vidzemē nostrādāja visas 28 izvietotās sirēnas.

Par visiem pārbaudes laikā konstatētajiem traucējumiem VUGD informēja Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, kas tehniski nodrošina trauksmes sirēnu un programnodrošinājuma apkopi un uzturēšanu.

Iepriekšējā trauksmes sirēnu pārbaudē šogad 28. jūnijā no pārbaudītajām 164 trauksmes sirēnām 21 tika konstatētas tehniskas nepilnības.

Otrdien VUGD 112 zvanu centri saņēma 42 zvanus no iedzīvotājiem, kuri nebija ieguvuši informāciju par notiekošo trauksmes sirēnu darbības pārbaudi vai arī ziņoja par to, ka nedzird sirēnas. Līdztekus sirēnu pārbaudei tika pārbaudīta sadarbība ar plašsaziņas līdzekļiem (TV un radio), ar kuriem VUGD ir noslēgts līgums par informācijas pārraidīšanu sabiedrībai.

Ievieš šūnu apraides tehnoloģiju

"Notikumi Ukrainā parāda, ka valsts un sabiedrības drošība stiprināšanai nepieciešama tāda agrīnās brīdināšanas sistēma, kas būtu piemērota dažāda veida apdraudējuma situācijās. Tādēļ esošā valsts agrīnās brīdināšanas sistēma ir jāpapildina ar šūnu apraides tehnoloģiju, kas nodrošinātu ātrāku informācijas izplatīšanu sabiedrībai par ārkārtas notikumiem un ieteicamo rīcību," paziņojumā medijiem norādīja VUGD Civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks pulkvedis Ivars Nakurts.

Jau pērn tika lemts, ka Latvijā tiks ieviests šūnu apraides risinājums, lai apdraudējuma situācijās iedzīvotāji varētu saņemt agrīno brīdināšanu uz saviem mobilajiem telefoniem. Paredzēts, ka šūnu apraides risinājuma ieviešanu finansēs, piesaistot Eiropas Savienības fonda līdzekļus.

Atbalstīta 852 000 eiro piešķiršana, lai pilnveidotu un modernizētu esošās trauksmes sirēnas sistēmu, jaunu sirēnu iegādi, esošās sistēmas centrālās vadības infrastruktūras un programmas modernizāciju.

Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kuras ir izvietotas tā, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā. VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot trauksmes sirēnu signālu, iedzīvotājiem jāieslēdz Latvijas Televīzija vai Latvijas Radio, lai saņemtu informāciju par trauksmes sirēnu ieslēgšanas iemeslu un iedzīvotāju nepieciešamo rīcību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti