VUGD: Uz ledus uzturēties aizvien vēl ir bīstami

Temperatūras stabiņš zem nulles noslīdējis vien dažas dienas, un ledus ūdeni sedz plānā kārtiņā. Tas nav atturējis jau pirmos pārgalvīgos zemledus makšķerniekus no rāpšanās uz ledus. Viens no viņiem šogad jau ielūzis.

Lai arī šis gadījums bijis ar laimīgām beigām, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) norāda – uz ledus vēl aizvien ir bīstami atrasties.

Agrita VītolaKristaps Feldmanis
  ''Tā ledus kārta, kas patlaban veidojās uz ūdenstilpnēm, ir ārkārtīgi plāna un ārkārtīgi trausla. To pat būtībā par īstu ledu nevar uzskatīt. Līdz ar to aicinām cilvēkus nebūt pārgalvīgiem un nedoties, nepārbaudīt to, cik tiešām trausla šī ledus kārta ir,'' brīdina VUGD pārstāve Agrita Vītola.

  ''Šogad jau ir bijis pirmais gadījums, kad par laimi, izdevās cilvēku izglābt. Ceturtdien Rēzeknes novadā ezerā bija ielūzis cilvēks, kur ledus kārta bija tikai 2,5 centimetri, tātad ārkārtīgi trausls un plāns ledus. Ir grūti prognozēt, kāds ledus biezums skaitās piemērots un vai tas tiešām visā ūdenstilpnē būs tik biezs. Bet katrā ziņā ir jāskatās, uz kādas ūdenstilpnes un kur jūs dodaties uz ledus, bet pats drošākais un pareizākais lēmums būtu nedoties uz ledus un neizmēģināt, cik tas ir noturīgs vai nav,'' norāda Vītola.

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti