VUGD: Ugunsgrēks Rūjienas ielā, iespējams, izcēlies saimniecības ēkā vai automašīnā

Ugunsgrēks Rīgā, Rūjienas ielā, iespējams, sācies saimniecības ēkā vai kādā automašīnā, pieļauj Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Glābēji izsaukumu uz ugunsgrēku Rūjienas ielā saņēma ap pusčetriem no rīta. Uzreiz bija skaidrs, ka ugunsnelaime ir paaugstinātas bīstamības – ēka, kurā, pēc glābēju teiktā, atradies kokapstrādes uzņēmums, bijis kā milzu ugunskurs.

"Ēka ir no koka konstrukcijām būvēta, iekšā atrodas  liels kokmateriālu daudzums – gatavā produkcija un iekārtas, kā arī blakus esošo dzīvojamo māju tuvums," stāstīja VUGD Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs Igors Boruns.

No augšas redzams, ka degošo ēku tiešām cieši ieskauj citi koka nami, tādēļ risks, ka uguns varētu izplatīties, bijis liels. No apkārtējām mājām evakuēti 14 cilvēki, kas, segās ietinušies, gaidīja, līdz atgriezties dzīvesvietā būs droši.

Cietušo ugunsgrēkā nav, un dzēšanas darbos iesaistot vairāk nekā 40 ugunsdzēsējus, liesmu pārmešanos uz blakus ēkām izdevies apturēt, bet Rūjienas ielas piektajam namam daļēji iebrucis jumts, liesmas pilnībā nopostījušas otro stāvu, savukārt ūdens – izmērcējis pirmo. Mājas pagalms pārvērties par īstu ezeru, pa kuru glābējiem jābrien līdz ceļiem ūdenī. Viņu ieskatā, tieši no pagalma, kur degušas saimniecības ēkas un divas automašīnas uguns varētu būt izplatījusies

"Mēs tā pieļaujam, ka, iespējams, tas ir sācies saimniecības ēkā vai automašīnā kādā, bet to noskaidros Valsts policija," stāstīja Boruns.

Pilnībā nodzēst ugunsgrēku glābējiem izdevās tikai pēcpusdienā, jo, lai arī liesmas, kas rada lielāko bīstamību, jau labu laiku kā bija apdzēstas, kā jau parasti šādos ugunsgrēkos glābējiem vēl nācās rakt un griezt uz riņķi izdedžu kaudzes, lai pilnībā novērstu gruzdēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti