Panorāma

Briselē sadala amatus

Panorāma

RD noliedz atbildību Ainažos aizmirstā bērna lietā

Izdodas ierobežot ugunsgrēku Kārsavā

VUGD: Ugunsgrēkā Kārsavas novadā ir ugunsdrošības neievērošanas pazīmes

Otrdien, 2. jūlijā, pirms septiņiem vakarā ugunsdzēsējiem izdevās lokalizēt ugunsgrēku Kārsavas novadā, kur kopumā dega aptuveni 32 hektāri meža un kūdras. Ugunsdzēsēji neizslēdz iespēju, ka aizdegšanos varētu būt izraisījusi vietējā kūdras ieguves uzņēmuma ugunsdrošības noteikumu neievērošana.  

Veras māja ir viena no tuvākajām ugunsgrēka vietai. Taču tur nekas neliecināja, ka netālu dega aptuveni 30 hektāri kūdras un meža. Viņa sprieda, ka “mūs vējš pasaudzēja”.

Otrdien Kārsavas novadā strādāja ugunsdzēsēju brigādes no dažādām Latgales pusēm – Balviem, Rēzeknes, Viļakas, Zilupes. Kopā ar ugunsdzēsējiem strādāja Valsts meža dienesta speciālisti, Nacionālo bruņoto spēku karavīri un robežsargi ar tehniku. Pirmdien no gaisa palīdzēja arī helikopters, otrdien – drons.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons atzina, ka drona pakalpojumi ir dārgi, tāpēc ugunsdzēsēji ir gandarīti, ka “Latvijas dzelzceļš” atgādājis dronu dzēšanas darbiem, jo darbs ar dronu ir ātrāks un efektīvāks.  Ugunsdzēsēji cer sagaidīt jaunus dronus jau šā gada beigās.

Bet galvenais palīgs dzēšanas darbos Kārsavas novadā otrdien varētu būt laiks. Dienā Beržovkas ciema apkaimē jau ir nolijis. Taču pūta arī stiprs vējš, kas nav ugunsdzēsēju sabiedrotais.

Ugunsgrēka vietā strādāja arī policisti. Viņi noteiks kūdras aizdegšanās iemeslu.

Eklons pastāstīja, ka provizoriski ugunsdzēsēji izskata situāciju, ka kūdras izstrādātāji pieļāvuši kļūdas, "ir pazīmes, ka ir notikuši drošības noteikumu pārkāpumi".

Ugunsgrēka vietā strādā uzņēmums “RT Būve”. Sazvanīt viņu pārstāvjus LTV otrdien neizdevās.

KONTEKSTS:

Izsaukumu uz Kārsavas novada Malnavas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies Beržovkas kūdras purvā, VUGD saņēma pirmdien, 1. jūlijā, ap plkst. 16.  Kūdras purvā dega uz koka paletēm sakrauta kūdra un kūdras kalni.

Pirmdienas vakarā kūdra dega apmēram 14 hektāru platībā un meža virsslānis apmēram sešu hektāru platībā, un kopumā līdz 2.jūlija vakaram, kad ugunsgrēku izdevās lokalizēt, izdeguši 32 hektāri: 10 hektāri meža un 22 hektāri kūdras.

Ugunsgrēka dzēšanā tika iesaistīti ne tikai ugunsdzēsēji glābēji, bet arī Valsts meža dienesta, uzņēmuma tehnika un Nacionālo bruņoto spēku helikopters dzēšanai no gaisa

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti