VUGD svētdien dzēš vismaz 7 kūlas ugunsgrēkus; pagājušajā diennaktī – 31

Svētdien pēcpusdienā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests dzēsa 7 kūlas ugunsgrēkus. Kopumā pagājušajā diennaktī reģistrēts 31 šāds ugunsgrēks.

Sausā zāle pārsvarā degusi nelielās platībās – līdz vienam hektāram. Šajā sezonā līdz šim reģistrēti vairāk nekā 600 kūlas ugunsgrēki, informēja dienesta pārstāve Agrita Vītola. Pagaidām šī sezona īpaši neatšķiras no iepriekšējās, kad kūlas dedzināšanas gadījumu skaits bija daudz lielāks nekā gadus iepriekš.

Agrita Vītola: VUGD svētdien dzēsa vismaz 7 kūlas ugunsgrēkus; pagājušajā diennaktī – 31Paula Dēvica

“Sezona ir līdzīga aizvadītajai sezonai. Varbūt marta sākumā pērn bija mazāk ugunsgrēku, šogad bija vairāk. Jo pavasaris dabā ir sācies agrāk,” sacīja Vītola.

“Bet, ja mēs skatāmies uz aizvadīto gadu, tas bija salīdzinoši liels skaits ugunsgrēku. Turklāt tādu, kur kopā ar pērno zāli nodega arī saimniecības ēkas, garāžas, citas būves un cieta seši cilvēki. Atgādinām, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un sodāma rīcība. Par to var saņemt sodu līdz 700 eiro. Arī par to, ja nekopj teritoriju, nepļauj zāli un pieļauj kūlas degšanu,” atgādināja Vītola.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti