VUGD: Sasniegts negatīvs kūlas ugunsgrēku rekords; ir cietušie un bojāgājušais

Ļoti smagu diennakti pavadījuši glābēji, kas devās novērst rekordlielo kūlas ugunsgrēku postu. Par spīti atkārtotajiem brīdinājumiem aizvadītajā diennaktī tādu bijis 216. Ir arī cietušie un bojāgājušais, Latvijas Radio pavēstīja Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Viktorija Šembele.

Aizvadītajā diennaktī esam Latvijā diemžēl sasnieguši negatīvu rekordu. Kopumā ugunsdzēsēji-glābēji ir dzēsuši 216 kūlas ugunsgrēkus, kas ir milzīgs skaits,” uzsver Šembele.

VUGD pārstāve atzīst, ka pašiem ugunsdzēsējiem diennakts bijusi ļoti smaga – kā no rīta devušies dzēst ugunsgrēkus, tā vēlā naktī tikai atgriezušies.

Vislielākais kūlas ugunsgrēks bijis Ciblas novadā, kur dega meža zemsedze un pērnā zāle 150 kvadrātmetru platībā un nodega arī pirts ēka, stāsta Šembele.

Daugavpils novada Medumu pagastā dega pērnā zāle 90 kvadrātmetru platībā un arī nodega pirts.

„Visu laiku cenšamies brīdināt cilvēkus, ka kūlas dedzināšana var būt bīstama arī viņu pašu veselībai, un diemžēl pagājusī diennakts to pierādīja, jo Olaines pagastā, dzēšot kūlas ugunsgrēku, vīrietis un sieviete guva sejas apdegumus,” norāda VUGD pārstāve, stāstot, ka tur pērnā zāle degusi hektāra platībā un sadeguši arī kokmateriāli.

Šobrīd vēl nenoskaidrotos apstākļos Rojas pagastā gājis bojā 83 gadus vecs vīrietis.

Notikuma vietā dega šķūnis 30 un sausā zāle 100 kvadrātmetru platībā,” atklāj Šembele. „Kad ugunsdzēsēji ieradās notikuma vietā, tur jau darbojās mediķi, kuri centās glābt vīrieša dzīvību, bet diemžēl tas neizdevās.”

Vīrieša nāves iemeslu noskaidros Valsts policijas ekspertīze.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti