Panorāma

«Latvijas dzelzceļa» valdei – dubulti amati

Panorāma

Panorāma

VUGD pārbauda ugunsdrošību daudzdzīvokļu namos

VUGD pārbauda ugunsdrošību daudzdzīvokļu namos

Aizvadītajā gadā dzīvojamajās mājās izcēlušies vairāk nekā 2000 ugunsgrēku. Iemesli nelaimēm bijuši dažādi, taču, kā apgalvo ugunsdzēsēji – daudzi no tiem varētu būt mazāk postoši, ja iedzīvotāji laikus būtu parūpējušies par lielāku kārtību savos pagrabos vai bēniņos. Tieši tāpēc ik gadu dienests rīkot neplānotas ugunsdrošības noteikumu pārbaudes. Aizkrauklē pārbaudē klāt bija arī Latvijas Televīzija.

Pārbaudes Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienests (VUGD) kopā ar apsaimniekotājiem veic ik gadu. Šoreiz kārta Aizkrauklei. Ugunsdzēsēju interesi raisa elektroinstalācija un piekrautas koplietošanas telpas. Pārkāpumu netrūkst – gaismekļiem trūkt stikla apvalku. Tāpat iereīkoti nesankcionēti elektrības pieslēgumi.

"Te ir jāizdomā – pārmainīt vai nu pašu kontūru, vai [kupols] jāuzliek. Šitais [paštaisīta rozete] man nav skaidrs. Ja pirmajā stāvā tas ir jūsu, tad te nav skaidrs," ugunsdrošības trūkumus pārbaudamajā ēkā uzskaitīja VUGD majors, Aizkraules daļas komandieris Guntars Laukazīle.

Daudz bīstamākas ir aizkrautas kāpņu telpas. Tāda ir arī pārbaudāmajā ēkā. Tālāk seko bēniņu apskate. Tieši šīs telpas parasti ir visnepieskatītākās, kur sīka gruzdēšana var novest pie ugunsgrēk. Taču pārkāpumi atklājas arī te nesakārtotu telekomunikāciju kabeļu veidā. Tāpat ierīkoti patvaļīgi elektropieslēgumi.

Kad apskatīti bēniņi, VUGD darbinieki dodas pagrabā. Tas izrādās piekrauts ar dažādiem krāmiem. Vienā no tiem Ziemassvētku eglīte, kurai spainī ūdens. "Ugunsdrošības risku tas rada lielu Tā ir uguns slodze, kas deg, palielina temperatūru. Ja paskatāmies šo materiālu, tad pirmajos stāvos linolejs kūst nost," atzīst Laukazīte. Tiesa citi pagrabi izrādās sakārtotāki, tāpat kā kāpņutelpas.

Fiksētie pārkāpumi tiek nodoti pārvaldniekam, kuram tie jānovērš mēneša laikā, nebūšanas gan nāksies apmaksāt pašiem iedzīvotājiem. Līdzīgas pārbaudes Zemgales reģionā Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienests turpinās visu maiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti