VUGD pārbauda trauksmes sirēnas

Ar mērķi operatīvi brīdināt iedzīvotājus ārkārtas situācijās, piemēram, dabas vai tehnogēnu katastrofu vai to draudu gadījumā, Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas. Divas reizes gadā tās tiek pārbaudītas. Viena no šādām pārbaudēm notiek ceturtdien, 2.jūnijā, plkst.10.

''Visā Latvijā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests uz trīs minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas. lai pārbaudītu to gatavību, konstatētu bojājumus vai traucējumus to darbībā, lai pārbaudītu skaņas signāla dzirdamību. Šajā dienā, izdzirdot trauksmes sirēnu, iedzīvotājiem nav pamata uztraukumam un nekāda turpmākā rīcība nav nepieciešama, jo tā ir tikai sirēnu pārbaude,'' stāsta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Šaboha.

Viņa aicina viesnīcu administrāciju par trauksmes sirēnu pārbaudi informēt savus ārvalstu klientus, lai nerastos lieka panika.

Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos, kad ir kāda ārkārtēja situācija, notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv to draudi. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.

Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas, kuras ir izvietotas tā, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, teritoriālās apbūves īpatnībām, gaisa mitruma un vēja stipruma).

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt